4 pozitiften 3'ü negatif! İşte Sakarya'daki son vaka sayısı

Sakarya'da koronavirüs vakaları her geçen gün azalıyor. Alınan son bilgiye göre şehirde pozitif olan 4 vakadan 3'ü iyileşti, son 3 günde günlük 3 vaka tespit edildi.

4 pozitiften 3'ü negatif! İşte Sakarya'daki son vaka sayısı

sakaryayenihaber.com- Azim ÇELİK'in haberi

VAKA AZALIYOR
Türkiye'de koronavirüs konusunda en tehlikeli illerden biri olarak gösterilen Sakarya'da vaka sayısı her geçen gün azalıyor. Diğer illere oranla tedbirlere uyulduğu görülen ilimizde pozitif vakalar iyileşiyor ve hastaneler her geçen gün boşalıyor. Bunun yanında Sakaryalı vatandaşlar da kurallara uyuyor.  
VAKALAR SAÜEAH'TA
Toyota Hastanesi'nde korona vakası kalmadı, tüm hastalar SAÜEAH'a taşındı. Merkez hastanede tedavi gören çok sayıda pozitif vaka sağlığına kavuştu. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'in Yenihaber'e yaptığı "İyileşen sayımız vakayı geçti" açıklaması sonrası şehirdeki hasta iyileşme oranı daha da hızlandı. 
İYİLEŞME ORANI
Son verilere göre Sakarya'da son 3 günde günde sadece 3 vaka tespit edildi. pozitif çıkan ortalama 4 vakadan 3'ünün iyileştiği belirtildi. Hastanelerde tedavi gören vaka sayısının 100'ün altına düştüğü belirtilirken entübe hasta sayısının ise 15'ten az olduğu bilgisine ulaşıldı. Türkiye'de hastaların en hızlı iyileştiği iller arasında ilk sıralarda yer alıyoruz. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 11:29
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevat Birgul
Cevat Birgul - 6 ay Önce

Dün Akyazı, Vakıfta 50'nin üzerinde bulaş haberi, bu gün son üç günde üç vaka! Bu habercilik değil. Hangisine inanalım? Dünkü Vakıf mahallesindeki habere mı? Bu gül ki üç günde üç vakaya mı?

SIRADAKİ HABER