65 yaş üstü vatandaşlar uygulamayla ilgili konuştu

Sakarya'da 65 yaş ve üzeri vatandaşların 4 saatlik sokağa çıkma izninin başlamasıyla yaşlılar kendilerini sokaklara attı. Uygulama sonrası sokağa çıkan bir vatandaş muhabirimize "Bu Kovid-19 gelecekse gelsin artık, götürecekse götürsün" dedi.

65 yaş üstü vatandaşlar uygulamayla ilgili konuştu

sakaryayenihaber.com - Serkan ÖZAY

Koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağı bugün esnetildi. Yaşlılar uzun bir aradan sonra sokaklara çıktı. 65 yaş üstü vatandaşlar, bugün saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Sakarya'da da 65 yaş üstü vatandaşlar saatler 11.00’e geldiğinde evlerinden sokaklara çıkmanın keyfini yaşadı. Özellikle şehrin işlek noktalarında sokağa çıkan 65 yaş ve üstündekiler genellikle yürüyüş yaptı. Sokağa çıkan vatandaşlar uygulama hakkında da düşüncelerini paylaştı.

ÇARESİZ BEKLİYORUZ

Uygulama sonrası sokağa çıkan bir vatandaş Yenihaber'e yaptığı açıklamada, "Evde oturmaktan dizlerimiz tutmuyor. Şimdi çıktık yürüyoruz. Bu uygulama iyi oldu. Çaresiz bir şekilde bekliyoruz. Bu Kovid-19 gelecekse gelsin artık, götürecekse götürsün" dedi.

CANLI MEZAR

Uygulamanın daha fazla güne yayılmasını isteyen başka bir vatandaş ise, "50 günden beri evdeyiz. 50 gündür bacaklar, bel, kalp sistemi, sindirim sistemi, tansiyon sistemi tamamen bozuldu. En azından haftada iki gün 2-3 saat sokağa çıkma izni verilmesi gerekiyor. Biz zaten kalabalığa karışacak insanlar değiliz. Evimizin etrafında biraz dolaşıp eve döneriz. Benim haftada en az 5 km yürümem gerekiyor. Canlı mezar bu. Eğer haftada iki gün izin verilmezse bu ölümler daha da artacaktır" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 13:02
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER