65 yaş üstü vatandaşlardan "pazar günü" tepkisi

Sakarya'da 65 yaş ve üzeri vatandaşların 6 saatlik sokağa çıkma izninin başlamasıyla yaşlı vatandaşlar kendilerini ikinci kez sokaklara attı. Uygulama sonrası sokağa çıkan bir grup vatandaş "Biz çıktık ama her yer kapalı. Bayram şekeri alamadık. Resmen açık cezaevi" dedi.

65 yaş üstü vatandaşlardan "pazar günü" tepkisi

sakaryayenihaber.com - Serkan ÖZAY

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstü vatandaşlar, 50 gün sonra ilk kez geçen hafta sokağa çıkabilmişti. Bu hafta da saat 12.00 ila 18.00 saatleri arasında sokağa çıkmalarına izin verilen 65 yaş üstü, kendilerini sokaklara attı.

AÇIK CEZAEVİ

Sokağa çıkan vatandaşlar bazıları uygulamadan memnun kalırken, bazı vatandaşlar da hafta sonuna denk gelmesine tepki gösterdi. Donatım Park'ta gezintiye çıkan bir grup vatandaş "Biz bugün dışarı çıktık ama her yer kapalı. Bayramlık şeker alacaktık ama yasaktan dolayı açık yer yok. Pazar günü değil de başka gün olsaydı keşke. Böyle açık cezaevi gibi" sözleriyle tepki gösterdi.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 20:08
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman yüzici
Osman yüzici - 5 ay Önce

Doğru söylüyor arkadaş 65 yaş üstü izinli olunca her yer kapalı çıkıp ne yapacağız ki 2 ayı geçti bir şey alamıyorum en azından marketler açık olduğu zaman 2 saat izin verilmesini istiyoruz.

SIRADAKİ HABER