Acil doktoru Sapanca'daki acı tabloyu anlattı!

Sapanca İlçe Devlet Hastanesi Acil Servis sorumlusu Dr. Huriye Tezgelen ATV'de bağlandığı canlı yayında koronavirüsle ilgili ilçedeki son durumu anlattı.

Acil doktoru Sapanca'daki acı tabloyu anlattı!

sakaryayenihaber.com-
Sapanca İlçe Devlet Hastanesi Acil Servis sorumlusu olna Dr. Huriye Tezgelen, ATV Haber'de Melih Altınok'un sunduğu Son Durak programına canlı olarak bağlandı. Dr. Tezgelen, Sapanca'daki durumun ciddiyetini anlatırken bazı veriler paylaştı. 
SAYI YÜKSEKTİ
Sakarya'nın korona yoğun bakım hastasının yarısını Sapanca'dan gönderdiklerini, ancak çok yüksek olan sayıların son günlerde azaldığını anlatan Tezgelen, "Kendi adıma konuşuyorum. Ben şuan içinde bulunduğumuz durumdan çıkmamız noktasında umutluyum. Yanlış anlaşılmasın Sapanca, İstanbul'un prototipiydi. Nüfusa göre fazl vaka vardı. Sakarya'daki yoğun bakım hastalarının yarısını biz gönderiyorduk. Ama son 2 haftada vaka sayısındaciddi azalma oldu. Son 5 günde de 3 vakaya düştük." dedi.
TEMASI ENGELLEMEK İÇİN
İçede enfekte hastaların birbirleriyle temasını engellemek için çalışma yapıldığını kaydedne Dr. Tezgelen, "Acil servis sorumluluğunu burada ben aldım ve acil servisi 2 bölüme ayırdık. Birinde virüs hastaları ve diğerinde normal hastalar bakılıyor. Enfekte olan hastaların temasını engellemek için yaptık bunu. Acil servistea günlük hasta sayısı 300-350 civarındaydı. Bu süreçten sonra acile normal hasta az geliyordu." ifadelerini kullandı.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 10:49
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER