Adapazarı ve Serdivan'da korona patlaması!

Yasakları geri getiren endişe verici vaka artışının Adapazarı ve Serdivan'da fazla olduğu görüldü. Bu görüntü korona haritasına da net olarak yansıdı

Adapazarı ve Serdivan'da korona patlaması!

sakaryayenihaber.com-


SAKARYA'DA YENİDEN YASAK KARARI
Türkiye genelinde korona vaka sayıları kaygı verici sayılara ulaştı. Ülke genelinde 40'a yakın il için "yeniden kısıtlama" kararları yayımlandı. Yetkilerin illere verilmesinden sonra İllerin Hıfzıssıhha Kurulları 65 yaş ve üzeri için yeniden yasak kararı aldı, düğün, nişan, kına, sünnet ve toplu etkinlikler için ile saat sınırı koydu. Sakarya da dün bu iller arasına girdi. İlimizde 65 yaş ve üzeri için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi(belirli saatlerde) düğün, sünnet, kına, nikah, nişa gibi etkinlikler ise 3 saat ile sınırlandırıldı.


SAKARYA HARİTASI KORKUTUYOR
Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı korona haritasının Sakarya bölümünde ise korkutan bir görüntü oluştu. Ağır hastanın fazla olduğunu gösteren kırmızı renk harita üzerinde bir çok noktada belirdi. Haritada Adapazarı, Serdivan ve Erenler gibi merkez ilçelerde yoğunluğun gözle görülür şekilde çoğaldığı görüldü. Akyazı, Hendek ve Geyve'de kırmızı rengin yalnızca bir kaç noktada olduğu görüldü. Genel olarak ise ilçelerdeki vaka yoğunluğunun azaldığı haritaya yansıdı. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri merkez ilçelerdeki bulaşının azalması için çalışyor. Sakarya'da vaka artışının sürmesi halinde yeni kısıtlama kararları alınabileceği belirtiliyor. 


Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 13:16
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER