Albayın kızı Sakarya'da karantinada... Türkiye'ye mesaj verdi!

İngiltere'den gelip Sakarya'da KYK'da karantinaya başlayan emekli hakim albay Zeki Üçok'un kızı Nazlı Gül Üçok, canlı bağlandığı ulusal kanalda Türkiye'ye karantinada yaşadıklarını anlattı.

Albayın kızı Sakarya'da karantinada... Türkiye'ye mesaj verdi!

sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in haberi

İngiltere, Fransa ve Amerika'dan ülkemize getirilen Türk öğrenciler arasında Türkiye'nin balyoz davasında tanıdığı emekli hakim albay Zeki Üçok'un kızı da vardı.
İngiltere'de öğrenim gören üniversite öğrencisi Nazlı Gül Üçok, yurt dışından koronavirüs tedbirleriyle bindiği uçakla yurda döndü. İstanbul Havalimanı'ndan özel görevli ekipler tarafından alınan Üçok, beraberindeki kafileyle Sakarya'daki KYK Yurdu'na getirildi. Burada 14 günlük karantina sürecine başlayan Üçok, dün akşam bir ulusal televizyona canlı yayınla bağlandı. Görüntülü konferansta ülkeye getirilişlerini ve karantina sürecinde yaşadıklarını anlatan genç üniversiteli, yetkililerin verdiği hizmetlerden çok memnun olduklarını belirterek "Biz burada çok iyiyiz" mesajını verdi.
HARİKA BİR İŞ ÇIKARDILAR
Üçok yaptığı paylaşımda, ekiplerin sevk işlemleri sürecinde harika bir iş çıkardıklarını belirterek, "Corona salgınından dolayı uçuşların kesilmesiyle, Ingiltere’de bulunan öğrencilerin yurda dönüşü için düzenenlen uçuşla Londra’dan İstanbul’a yoğun karantina önemleri altında getirildik. Bu süreçte, uçuş ekibi, sağlık ve elçilik çalışanları harika bir iş çıkardılar. Sağlık ekipleri ateşimizi ölçtüler, yurtlara geldiğimiz zaman bir daha ölçtüler." dedi.
LÜTFEN EVDE KALIN
KYK yurdunda kendilerini en iyi şekilde misafir etmek için uğraştıklarını kaydeden Üçok, Türkiye'ye "evde kalın" çağrısı yaptı ve şunları söyledi: "Kontrollerimiz yapıldıktan sonra sonra bizi Sakarya’da KYK yurtlarına yerleştirdiler. Bizleri 14 gün boyunca en iyi şekilde misafir etmek için, ellerinden gelenin daha fazlası için gece gündüz demeden çalışıyorlar. Burada bir telefon numarası bırakıldı bize. Online market hizmetini de açtılar, kitaplarımız var okumamız için. Bu süreçte lütfen kurallara uyun ve evde kalmaya devam edin."
Nazlı Üçok, buradaki karantina süresi bittiğinde son kontrollerin ardından yurttan ayrılacak.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 11:41
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER