Aman dikkat! Vakalar artınca...

Sakarya’da vaka sayısı azaldıkça akraba, arkadaş görüşmeleri arttı. Kocaali’de toplu yemeğe katılan enfekte teyze 8 kişiye virüs bulaştırdı, 8 ev karantinaya alındı. Hendek’te ise korona olan sağlık çalışanının teması sebebiyle 54 kişi karantinaya alındı. Peş peşe gelen bu haberler “Vaka sayısı azaldı, rehavete kapıldık” şeklinde yorumlandı

Aman dikkat! Vakalar artınca...

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Sakarya’da bilindiği üzere vaka sayıları yüzde 80 oranında iyileşti. Güncel verileri ve tüm gelişmeleri siz değerli okuyucularımızla paylaştık. Bu güzel gelişmeler bazı vatandaşlar arasında rahatlamaya sebep oldu. Uzmanlar ikinci dalga için uyarıp, “tedbirleri elden bırakmayalım” çağrısı yaparken bazı vatandaşlar arkadaş ve akraba görüşmelerine başladı.

İKİ FARKLI OLAY

İlk haber Kocaali’den geldi. Akrabalarıyla toplu yemeğe katılan H.D(65) isimli enfekte yaşlı kadın 8 kişiye koronavirüs bulaştırdı. Yapılan filyasyon çalışması sonrası 8 ev karantinaya alındı, yaşlı kadın ise şu anda negatif durumda. İkinci konu ise önceki gün Hendek’te yaşandı. Hastane personeli olan V.K koronaya enfekte olduğunu fark etmeden 15’e yakın insanla temas etti. Filyasyon çalışmasında 54 kişinin temaslı olduğu belirtlendi. Bu kişilerin yaşadığı 17 ev karantinaya alındı. 

REHAVETE KAPILDIK

Sakarya’da yetkililerin her gün yaptıkları uyarılara rağmen vaka ve vefat sayısındaki güzel gidişat rehavete sebep oldu. Kovid-19’un pik yaptığı günlerde günlük 100 vakanın tespit edildiği, toplamda ise 2 bine yakın kişinin enfekte olduğu ilimizde tehlikenin henüz geçmediğini bir kez daha tekrarlıyoruz. Sosyal mesafe, temizlik ve temastan kaçınma kurallarına uyulmaması halinde vaka sayılarının yeniden yükselmesi bekleniyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 16:18
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER