Amerika, İtalya, Fransa... 2 bin 584 kişiden korona çıktı mı?

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelgeye göre daha önce yurtdışından getirilerek 14 gün KYK yurtlarında karantinaya alınan vatandaşlar artık bu süreyi evlerinde geçirecek.  Şimdiye kadar yurtlarda kalan vatandaşlar da 23 Mayıs’ta evlerine yollanacak.

Amerika, İtalya, Fransa... 2 bin 584 kişiden korona çıktı mı?

EVDE İZOLASYON

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre yurtdışından gelen vatandaşlara uygulanan karantina yönteminde değişikliğe gidildi. Farklı ülkelerden planlı uçuşlarla gelen vatandaşların tedbir amaçlı 14 gün süre ile KYK yurtlarında karantinaya alınması uygulaması sona erdi. Sağlık Bakanlığınca vatandaşların artık havaalanındaki muayenelerinden sonra 14 gün evlerinde izolasyonlarının ve izlemlerinin yapılacağı bildirildi.

HAVAALANINDA MUAYENE

Havaalanında yapılan muayene sonrası yeni tip koronavirüs (kovid-19) semptomu görülen kişiler izole edilerek hastaneye götürülecek. Herhangi bir semptom belirlenemeyen kişiler kendilerini 14 gün boyunca evlerinde izole edecek. Halen yurtlarda karantinada olan kişiler ise 14 gün karantina süresini tamamlamasına bakılmaksızın PCR testi sonrası en geç 23 Mayıs’a kadar yurtlardan tahliye edilecek.

2 BİN 584 KİŞİ, KORONA TESPİTİ YOK

Amerika, Fransa, İtalya, Ukrayna  ve bir çok ülkeden gelip karantinaya alınan 2 bin 584 kişinin hiç birinde korona çıkmadığını belirten İl Gençlik ve Spor Müdürü Arif Özsoy,"İlk postada bin 904 kişi geldi, onlar ayrılınca 680 kişi geldi. Tamamını gönderdik. Bugüne kadar 2 bin 584 kişi misafir ettik. Bu kişiler 14 günlük karantinaya tabi tutuldular. Şükürler olsun bu kişilerden hiç birinde koronavirüs tespit edilmedi Burada her türlü hizmeti aldılar, zaten hepsi memnun kaldı. Sakarya bu konuda Türkiye'de öncü illerden bir tanesi oldu. Sayın valimizin başkanlığında bir komisyon vardı, Kızılay, AFAD, sağlık ve emniyet mensuplarımız vardı. Hepimiz koordineli şekilde çalıştık ve bu süreci başarıyla yürüttüğümüze inanıyorum" dedi. Azim ÇELİK

v

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 01:53
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER