Amerikalı firma Sakarya'da "gönüllü" arayacak!

Korona aşısı üreten Alman BioNTech firmasının ardından Amerikalı bir firmanın ürettiği aşının da Sakarya'daki gönüllülere uygulanması konusunda çalışmalar başlatıldı. Bu kapsamda firma Sakarya'da gönüllü denekler arayacak.

Amerikalı firma Sakarya'da "gönüllü" arayacak!

Alman BioNTech firması tarafından üretilen aşının faz 3 çalışmasının ardından bu kez de Amerikalı firmanın ürettiği aşı Sakarya'daki gönüllü deneklere uygulanacak. SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, Amerikan ilaç firması Pfizer'in Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech ile geliştirdiği Covid-19 aşısını Sakarya'da 40 gönüllüye uygulamıştı. Prof. Dr. Karabay bu kez de ABD'de geliştirilen aşının uygulanmasında görev alacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Oğuz Karabay "Çok daha etkili  ve önemli bir yol kat edebilecek bir aşı olduğunu düşündüğümüz çalışmasının Sakarya'da da denenmesi konusunda girişimlerimiz var. Faz çalışmaları gönüllüler seviyesine geldiğinde Sakarya'nın da içinde bulunduğu bölümü yapılacak. Şu an çalışmaların olgunlaşmasını bekliyoruz. Olumlu sonuç alınırsa ABD'li firma Sakarya'da da bizim de katılacağımız çalışmasını gerçekleştirecek" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 23:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep Kocamanav
Recep Kocamanav - 1 ay Önce

Ey aparatlar dakİ Gençliğin içine düştüğü fuhuş gerçeğini gündeme getiren uyaran Sofuoğlu hocayı linç eden medeni köşe yazarları!
Din ahlak ve maneviyat savunucularını yobazlık la suçlayan Beyinsiz güruh!
Sakaryalıyı kobay lığa uygun gören bu iki bilim adamına diyecek sözünüz yok mu?
Bunun perde arkası karı mı var?
BİLİM ADAMI BUNLARDA... ÜRETSİN..
SAKARYALI OLARAK KENDİ PAYIMA BUNU İÇE SİNDİREMEM..
Sakarya ya bu duruşun vereceği bir şey yoktur.