Aziz Öğütlü, Kazakistan'dan gelenler için konuştu

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü Kazakistan'dan gelen ve koronavirüs tespit edilen kişilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Aziz Öğütlü, Kazakistan'dan gelenler için konuştu

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Sakarya'da bugün bir korona şoku daha yaşandı. Yurt dışı seyahat kısıtlamasının kalkmasından sonra Kazakistan'da bulunan bir grup Türk ülkelerinden yurda döndü.  İstanbul'dan araçlarıyla Sakarya'ya gelen aralarında işçi ve öğrencilerin bulunduğu kişiler rahatsızlanmaları üzerine hastaneye başvurdu. Semptom görülmesi üzerine test yapılan şahısların bazılarında koronavirüs tespit edildi. Testleri pozitif çıkan kişiler SAÜEAH'ta tedavi altına alındı.

ÖĞÜTLÜ'DEN AÇIKLAMA

Yaşanan gelişme sonrası Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü'den bir açıklama geldi. Öğütlü yaptığı açıklamada, "Kazakistan'dan gelen Türkler var, daha önce de Kuveyt'ten gelmişlerdi. Gelenler arasında testleri pozitif çıkan az sayıda kişi var. Ülkemiz dünyada salgını ciddi alan, tedbir ve önemlere en çok önem veren ülkelerden biri. İlimize gelen kişilerin testleri ve izolasyonları yapılıyor. Gelenleri evde takip edip temaslıları tespit ediyoruz" ifadelerini kullandı.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 22:29
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER