banner67

Aziz Öğütlü, "Sakarya'daki temas yüzde 60"

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, canlı yayında yaptığı açıklamada, "Sakarya'da vaka artışlarının yüzde 60 oranında temaslılardan kaynaklandığını görüyoruz" dedi.

Aziz Öğütlü, "Sakarya'daki temas yüzde 60"

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK'in özel haberi

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, muhabirimiz Azim Çelik’in İnstagram canlı yayında sorularını yanıtladı. Koronavirüs sürecinde gelinen son durumu değerlendiren Öğütlü, pozitif vakaların yüzde 60’nın yakın temastan kaynaklandığını söyledi.

VAKALARIN SEBEBİ

Öğütlü, “Her gün gelen vakaları ‘sebebi nedir’ diyerek tek tek inceliyoruz. Vaka artışlarının yüzde 60 oranında temaslılardan kaynaklandığını görüyoruz. 1 kişi 4 kişiye bulaştırabiliyor. Bu süreçte daha dikkatli olmayız Aile içi temas başta olmak üzere kalabalık aile ortamları, dostlar arası geziler, oturmalar, misafirlikler belli bir disiplin altında yapılmalı, kalabalık olmamalı. Önümüzdeki mayıs ve hazirana kadar bunlara dikkat edeceğiz. Sonra inşallah normal yaşantımıza geçeceğiz” dedi. 

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Yenihaber’in İnstagram canlı yayında soruları yanıtladı. Koronavirüs sürecinde gelinen son durumu değerlendiren Öğütlü, pozitif vakaların yüzde 60’nın yakın temastan kaynaklandığını söyledi. Öğütlü, “Her gün gelen vakaları ‘sebebi nedir’ diyerek tek tek inceliyoruz. Vaka artışlarının yüzde 60 oranında temaslılardan kaynaklandığını görüyoruz. 1 kişi 4 kişiye bulaştırabiliyor. Bu süreçte daha dikkatli olmayız Aile içi temas başta olmak üzere kalabalık aile ortamları, dostlar arası geziler, oturmalar, misafirlikler belli bir disiplin altında yapılmalı, kalabalık olmamalı. Önümüzdeki mayıs ve hazirana kadar bunlara dikkat edeceğiz. Sonra inşallah normal yaşantımıza geçeceğiz” dedi.

Sakarya Yenihaber (@syenihaber)'in paylaştığı bir gönderi ()

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 16:07
YORUM EKLE