Bakan 6 ili sıraladı! Sakarya ise...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yoğun bakım konusunda sıkıntı yaşanan 6 ili sıraladı...

Bakan 6 ili sıraladı! Sakarya ise...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu'nun sorularını yanıtladı

Bakan Koca, salgın sürecinde yoğun bakımla ilgili sorun yaşanan illeri tek tek sıraladı.

Yoğun bakım konusunda sorun yaşanan illerin Adana, İzmir, Samsun, Hatay, Antalya ve Ordu illeri olduğunu ifade eden Koca, Sakarya'dan bahsetmedi. Bu iller arasında Ankara ve İstanbul da yer almadı.


‘YAŞADIĞIMIZ HALA BİRİNCİ DALGA! 6 İLDE SORUN YAŞIYORUZ’ 

Bakan Koca, "Dünyada birinci dalga henüz bitmedi. Bu durum zirve süreçlerle yaşanıyor. İstanbul 3. zirveyi, Anadolu 2. zirveyi gördü. Son alınan tedbirlerin etkisinin iki hafta sonra görüleceğini düşünüyoruz. Önce vaka, sonra hastaneye yatış sayısı, sonra yoğun bakıma geçiş, daha sonra entübe olan hasta sayısı düşüyor. En sonunda kaybettiğimiz hasta sayısı azalıyor. Dolayısıyla vaka sayısıyla birlikte hastane yükünün de azalması önemli. Yoğun bakım doluluğu konusunda Adana, İzmir, Samsun, Hatay, Antalya, Ordu gibi illerde sorun yaşıyoruz. İstanbul ve Ankara daha kontrol altında." ifadelerini kullandı.

Bu konuda sorun yaşayan illerden birinin de Sakarya olduğu biliniyor. Sakarya'da yetkililerin devreye aldığı yeni planla 302 olan yoğun bakım yatak sayısı 600'e çıkarılmıştı ancak bu da yeterli olmadı. İlimizde şu anda doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı, durumu kritik olan ve yoğun bakım sırası bekleyen çok sayıda hasta var.

Sakarya Yenihaber Whatsapp İhbar Hattı(0531 209 49 49)'na ulaşan çok sayıda hasta yakını Sağlık Bakanlığı'na çözüm bulunması için çağrı yaptı. Bu süreci atlatabilmemiz için ise vaka sayılarını düşürmemiz gerekiyor.  
 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 12:08
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 2 ay Önce

Birde bunun ikinci dalgası var herkezi bu kadar salmıycaktınız bu millet anlamadı durumun ciddiyetini üzgünüm