Bakan Koca 6 ili yazdı ve o ayrıntıyı açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona tablosunu açıklarken 6 ili yazarak "Bu illerde 3 gündür pnömoniye(akciğer iltihaplanması) rastlanmadı" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca 6 ili yazdı ve o ayrıntıyı açıkladı

sakaryayenihaber.com-
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük korona tablosun açıkladığı paylaşımında bu kez bir ayrıntıya yer verdi. 


Bakan Koca 6 ili yazdı ve bu illerde 3 gündür akciğer iltihaplanması olarak bilinen "pnömoni" durumuyla karşılaşmadıklarını ifade etti.


Koca paylaşımında,"1.000’in altındaki ikinci günümüz. Yeni iyileşen hasta sayımız, yeni vaka sayısından fazla. Malatya, Trabzon, Kilis, Yalova, Bayburt ve Ardahan’da 3 gündür pnömoniye hiç rastlanmadı. Yeni vaka verileri yakın günlerde ciddiyetimizin arttığını gösteriyor." ifadelerine yer verdi.


Zatürre (Pnömoni) Nedir?

Zatürre nedir, tıp dilinde pnömoni olarak adlandırdığımız akciğer iltihaplanmasıdır. Bakteri, virüs, gibi mikroplara bağlı oluşabilmektedir. Zatürre(pnömoni) en sık görülen, hekime başvurmaya neden olan, en fazla ölüme yol açabilen hastalıklar arasındadır. Çocuklarda, 65 yaş üstü yaşlılarda, kronik bir hastalığa sahip olanlarda (böbrek, şeker, kalp veya akciğer hastalığı gibi), sigara kullananlarda, bağışıklık sistemini baskılayan bir hastalık veya ilaç kullanımı olanlarda görülme sıklığı daha fazladır. 

banner3
YORUM EKLE