Bakan Koca, kafe ve restoranlar için konuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, lokanta, kafe ve restoranların şimdilik açılmayacağını söyledi.

Bakan Koca, kafe ve restoranlar için konuştu

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önemli açıklamalarda bulundu.

Normale dönüş adımları için birkaç tedbirin kaldırılmasından sonra Bakan Koca'ya AVM'lerin açılmasıyla birlikte lokanta ve restoranların durumu da soruldu.

Konu ile ilgili Koca'nın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

RESTORAN VE KAFELER

Restoran, lokanta, kafeler AVM'ler açılıyor diye açılacak mı? Hayır açılmayacak. Öyle bir karar yok. AVM'leri işletme sahipleri açıyor olsa da şu süreçte bu işletmeler kapalı olmaya devam edecek. Bununla ilgili Cumhurbaşkanımızın ve herhangi bir bakanlığımızın açıklaması olmadı. Yani kapalı olmaya devam ediyor

AVM'LERİN KAPANMASI

Bilim Kurulu veya Bakanlığımızın veya herhangi bakanlığın veya hükümetimizin AVM'lerin kapatılmasıyla ilgili herhangi bir kararı olmamıştır. İşletmelerin kapatılması ile ilgili kararlar olmuştur. Lokanta, berber, restaurant ve benzeri. AVM'lerin kahpatılmasıyla ilgili herhangi bir karar olmadı. Kapatılması için gelmeyen bir kararın açılması için gelmesi gerekmiyordu. Zaten açıktı, işletmelerin kendileri bunu sürdürme noktasında olmadılar. Açılan ne oldu? Şu süreçte kuaför, berberler belli şartlara bağlı kalmak kaydıyla, giyimevi, züccaciye ve benzeri dükkanların açılmasıyla ilgili.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER