banner67

Bakan Sakarya'yı gün gün açıklayacak!

Koronavirüsle ilgili yeni dönem başlıyor. İl bazında sayıların açıkalanacağı açıklamasından sonra herkes Sakarya'yı merakla beklemeye başladı. Peki Pazartesi günü ne olacak?

Bakan Sakarya'yı gün gün açıklayacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası çok önemli açıklamalarda bulundu. Toplantı sonrası yeni bir döneme başlanacağına işaret eden Koca, Pazartesi günü sayıların il bazında açıklanacağını ifade etti.
Peki, Pazartesi gününden itibaren nasıl bir açıklama yapılacak? Alınan bilgiye göre, önümüzdeki günlerde Sakarya'nın bir haftalık ortalama vakası bakan tarafından tabloda gösterilecek.


Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:


Bu grubun aşılanmasıyla daha önce ışığı gördüğümüz tünelin ucuna doğru ilerliyoruz. Pazartesiden itibaren il bazında 7 günlük vaka sayılarının ortalaması canlı olarak yayınlanacak. Salgın yönetiminde yeni dönemin adı yerinde karar dönemidir.
Salgın yönetiminde yeni dönemin adı yerinde karar dönemidir. Esnafımızın, öğretmenimizin, sağlık çalışanımızın önünü görebileceği, karamsarlıktan uzak bir geleceğe adım adım ilerliyoruz. Tedbirlere bazılarımız uyarak başarımızı sürdürmemiz mümkün değil. Ülkemizin salgın yönetimindeki en büyük gücü vatandaşlarımızın uyumudur.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 19:51
YORUM EKLE