Başsavcılıktan coronavirüs açıklaması

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada Sakarya'daki cezaevlerinde herhangi bir coronavirüs vakası olamadığı belirtildi.

Başsavcılıktan coronavirüs açıklaması

sakaryayenihaber.com

İşte Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun tarafından yapılan o açıklama:

"Bir kısım yerel basın ve yayın organlarında, Hendek Açık Ceza Infaz Kurumunda bulunan bir hükümlünün, coronavirüs şüphesiyle, Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesine kaldırıldığına dair yer alan habere ilişkin olarak, kamuoyunu aydınlatma zarureti hasil olmuştur.
23/03/2020 günü ve öncesinde, Hendek Açık Ceza İnfaz Kurumundan, herhangi bir hükümlü coronavirüs şüphesiyle, Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesine sevk edilmemiştir.
Basında bahsi geçenin, Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü olarak bulunan, S.I. isimli şahıs olduğu, 23/03/2020 tarihinde, meme kanseri rahatsızlığı sebebiyle, tedavi gördüğü Sakarya Üniversitesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Korucuk Kampüsü, Onkoloji Polikliniğine nakledildiği, aynı gün ileri tetkiklerin yapılması için Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesine sevk edildiği, yapılan tetkikler neticesinde, hükümlünün mevcut sağlık durumu da gözönünde bulundurularak, durumun hassassiyetine binaen Sakarya Üniversitesi, Eğitim ve Arastırma Hastanesi, Merkez Kampüsünde gözetim altına alınmış olup, tedavisine devam edilmektedir.
İlimiz sınırları dahilinde, bu süreç boyunca, Ceza İnfaz Kurumlarımızda, herhangi bir coronavirüs vakası tespit edilmemiştir."
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER