Berberler yeniden... 51 gün sonra ilk görüntü!

Sakarya genelinde 11 Mayıs'ta yeniden faaliyete başlayan berberler 51 gün sonra ilk kez ellerine makas ve makine alıp traş yaptılar

Berberler yeniden... 51 gün sonra ilk görüntü!

sakaryayenihaber.com-

1 Mart'ta alınan yasak kararıyla birlikte berberler ve güzellik merkezleri kapılarına kilit vurmuştu. Normalleşme sürecinin devreye alınmasıyla birlikte ilk gevşeme berberler, güzellik merkezleri ve AVM'ler için uygulandı. 11 Mayıs yani bugün şehirdeki bir çok esnaf yeniden dükkan açtı. Berberler 51 gün sonra ilk kez ellerine makas ve makinayı alıp traş yaptı. Kuaför, berber ve güzellik salonlarında yoğunluk günün erken saatlerinde başladı.


KURALLAR ŞÖYLE
* Berber ve kuaförler için de şu kurallar geçerli olacak:
* Randevu sistemiyle çalışılacak ve saat 09.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet verilecek.
* Aynı anda yan yana iki koltukta müşteri alınmayacak.
* İş yerinde en fazla bir müşteri bekleyebilecek. Çalışanlar mutlaka maske kullanacak. Müşteriler ise işlem süresince maske kullanacak ancak yapılacak işlemin özelliğine göre maskeyi çıkarabilecek.
* Kullanılan tüm malzemeler hizmet sunumuna başlamadan önce yapılacak temizliğin ardından dezenfekte edilecek. Bu işlem her müşteri için tekrarlanacak.
* Saç kesimi, yıkama, boyama gibi hizmetler esnasında kullanılan havlu, önlük gibi malzemeler tek kullanımlık malzemeler olacak ya da her müşteri için ayrı malzeme olması sağlanacak. Müşteriler isterse kendi havlusunu ve eşyasını yanında getirebilecek.
* Berberlerde jilet/ustura ile sakal tıraşı yapılmayacak. Makinayla kısaltmaya izin var.
* Kadın kuaförleri ve güzellik merkezlerinde ise cilt bakımı, makyaj ve kalıcı makyaj yapılamayacak.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 12:17
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim
Selim - 6 ay Önce

Hayırlı traşlarrr...

SIRADAKİ HABER