Bilanço ağır! Sakarya'daki bir günlük vaka sayısı...

Sakarya genelinde 1500'e kadar yükselen vaka sayısı bu sınırda kaldı. Günlük ortalama 1400 vaka tespit ediliyor. Şehirdeki vefat sayıları ise hiç olmadığı kadar yükseldi. Yetkililer, uyarılarını sürdürüyor

Bilanço ağır! Sakarya'daki bir günlük vaka sayısı...

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Koronavirüs tehdidi Sakarya'da her geçen gün ağır bilançolar ortaya çıkarıyor. Salgınla mücadele konusunda en başarılı günlerimizi yaşarken başlayan son dalgayla birlikte tablolar adeta alt üst oldu. Şehir genelindeki hastanalerde yer kalmadı. Özel hastaneler yüzde 25 kapasitelerini korona hastalarıyla doldurdu. Alınan son kararla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tamamen pandemi hastanesine çevrildi. Şehirde pandemi hastanesi ilan edilen Yenikent Devlet Hastanesi, Eski Kadın Doğum ve SAÜEAH Merkez Kampüsü'nde sağlıkçılar hastalara yetişmek için büyük bir sınav veriyor.

Son günlerde en ağır tablo, hayatını kaybedenler konusunda oluştu. Şehir genelindeki vefat sayıları önceki aylara göre nerdeyse yüzde 50 arttı.

Son 1 ayda koronavirüs sebebiyle yaşamını yitiren kişi sayısı günlük 10'un altına düşmedi. Günlük vaka sayıları, 1 hafta önce ulaştığı pik seviyesini aşmadı. 1500 sınırına dayanmış olan vakalar, son günlerde ortalama 1400'lerde seyrediyor. Artışı görünür şekilde duran vakalar ne yazık ki azalma eğilimi de göstermiyor.

Türkiye genelinde uygulanan yeni kısıtlamaların özellikle ilimizde önümüzdeki süreçte genişletilmesi bekleniyor. Yetkililer bilançonun daha kötü hale gelmemesi için vatandşlara "evden çıkmayın" çağrısı yapıyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE