Bilim Kurulu okullar için kararını açıkladı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, yeni eğitim ve öğretim yılına ilişkin okullarda en az bir ay yüz yüze eğitimin başlatılmamasını önerdi.

Bilim Kurulu okullar için kararını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Bilim Kurulu toplantısı sonrası alınacak karar doğrultusunda hareket edeceklerini söylemişti.

Bugün ise Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kurulun Milli Eğitim Bakanlığı'na sunduğu öneri ve tavsiyeleri açıkladı.

Bakan Koca açıklamasında, "Önerimiz, yüz yüze eğitimin, en az bir ay boyunca başlatılmaması, gerekirse online yapılması, yüz yüze eğitime kademeli geçilmesi yönünde." diyerek uygulanacak yöntem hakkında bilgilendirmede bulundu.

Bakan Koca'nın konuyla ilgili diğer açıklamaları şu şekilde:

"Önümüzdeki günlerde Kovid-19 iletişimi konusunda yeni çalışmalar ortaya koymaya çalışacak, düzenlemelere gideceğiz. (Kovid-vaka sayıları) Artış bu hızla devam ederse bir daha yaşamak istemediğimiz ağır tedbirlere dönmemiz gerekebilir. Tedbirlere riayet hala istediğimiz, arzuladığımız seviyede değil. Bu konudaki gevşeme bize bu günlerimizi aratabilir."

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 21:15
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Havva Yazar
Havva Yazar - 2 ay Önce

İyide anlamıyorum diye kızım akşamdan beri aglıyor uzaktan egitim istemiyorum diye kbs sınavına nasıl girecez pe ki diyo r offf yaaa

SIRADAKİ HABER