banner67

Böyle Giderse; Ölen Ölür Kalan Sağlar Bizimdir!

Sakarya'da hızla tırmanan günlük vaka sayıları 1000'in üzerine çıktı. Hastanelerin doluluk oranı da artarken ortaya çıkan tablo korkutuyor. Yönetenlerin ciddiyeti ele almadığı şehirde, vatandaş da tedbirleri umursamıyor

Böyle Giderse; Ölen Ölür Kalan Sağlar Bizimdir!

sakaryayenihaber.com - 
Kaan GÜMÜŞEL'in haberi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ülke genelinde olduğu gibi Sakarya'da da vaka, hasta ve vefat sayıları hızla yükseliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın her gün açıkladığı verilerde 'hasta sayıları' 2 bin 500'ün üzerinde seyrederken, Sakarya'da testi pozitif olanların sayısı hızla artıyor. Mevsimsel hastalıkların da arttığı bu günlerde belirti gösterenler teste koşuyor...


GÜNLÜK POZİTİF SAYISI 1000'İ GEÇTİ
Geçtiğimiz hafta önce 600, iki gün sonra da 800 sınırını aşan günlük pozitif vaka sayısı pazar akşamı 21.00'de bakanlığa bildirilen 24 saatlik verilere göre 1000'in üzerine çıktı. Pandemi hastanesine dönüştürülen eski doğumevi binasında her gün ve gece saatlerinde bile binlerce kişiye test yapılıyor. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde ise yurt dışına çıkacak olanlara ve özel şartlara göre kurum çalışanlarına test yapılıyor.


HASTANELER HIZLA DOLUYOR
Pandemi hastanesindeki yatak doluluk oranı yüzde 90, 2 Kasım'dan itibaren pandemi hastanesine dönüştürülen Yenikent Devlet Hastanesinde ise yüzde 40 seviyesinde... Bu hastanelerin yoğun bakımları da dolmak üzereyken, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (SAÜEAH) ise durumu çok kritik olan hastalar tedavi görüyor. Ve maalesef Sakarya'da her gün en az 4-5 kişi ise Kovid-19'dan dolayı can veriyor!


BÖYLE GİTMEZ!
Ülke genelinde tedbirlerin sıkı uygulandığı 1 Haziran öncesinde günlük sayıların 100'lerde olduğu Sakarya'da vatandaşlar mümkün olduğunca evde kalıyordu. Ancak 1000'i geçtiğimiz günümüzde hükümetin açıkladığı basit tedbirlerin dışında şehrimizde alınan özel bir tedbir yok. Haliyle vatandaş da tedbirleri pek umursamıyor. Ancak geldiğimiz nokta, önümüzdeki günlerin karanlık geçeceğini gösteriyor. 

ARTIK CİDDİYET
Sağlık çalışanlarının canlarını hiçe sayarak gösterdiği gayret ortada... Ancak şehri yönetenler ve siyasi iktidarın temsilcileri sosyal medyadaki klasik uyarıların dışında bir şey yapmıyor. Belediyeler açılışlara, toplu etkinliklere tüm hızla devam ederken; Valilik ve kaymakamlıklar ise Bakanlığın genelgeleri kapsamında yapılan tedbir denetimlerini gözlüyor! Artık önce yönetenleri sonra da halkımızı ciddiyete davet ediyoruz. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 23:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 4 ay Önce

Okula giden çoçuğum yok ama daha neyi bekliyorsunuz okulları kapatmak için sabahları görüyorum anneler çoçuklarla yollarda yazık oluyor hızla arttı hastalık

Hakan bey
Hakan bey - 4 ay Önce

CİDDİYET CİDDİYET CİDDİYET!!!
Durum çok ciddi gerçekten her gün çevremizden birilerinin korona haberini alıyoruz
Güzel haber inşAllah ilgililer görür

Gülsade kocakoc
Gülsade kocakoc - 4 ay Önce

Bu nasil is anlamadım okula giden çocuğum yok olssada göndermezdim millet fır fır geziyor ben 9 aydır evdeyim kapimin onunde bile oturmadım yok böyle bisey ya

Sakaryalı
Sakaryalı - 4 ay Önce

Bence AVM Ler kapatılmalı restoranlar kısıtlı saatler çalışmalı en onemlısı bu süreçte sevdıkelrımızı tamamen kaybetmemek için telefonlarla görüşmeliyiz. Bence okulları kapatmak en son olmalı .Egıtım olmadığında ebeveynler çocukların ellerıne telefon tablet veriyor ve çocuğun en güzel verımlı zamanları heba oluyor..Veee tabı kı hasta olduğunu bılerek gızlememelı coook büyük bir vebal..

Goodyear
Goodyear - 4 ay Önce

Hastanede ilceler dahil boş yatak yok yalan haber diyen aptal bir gün git bakalım hastane önü nasil

Ahmet akar
Ahmet akar - 4 ay Önce

Yalan haber yapmayın ya. Sağlık bakanlığının açıklamasında günlük 2500 hasta var nasıl 1000 tanesi Sakarya da ? İnsanları galeyana getirmeyin!!

Birisi
Birisi @Ahmet akar - 4 ay Önce

Ahmet Akar ya sağlık bakanlığı vaka sayısını tam söylemiyosa?

Las Palmas
Las Palmas - 4 ay Önce

Asparagas haber yaparak Hükümete nasıl vururum kafası vesayet - postalcı kafasıdır