Bu çok acı: Sakarya sonunda o listeye de girdi!

Geçen hafta "yüksek riskli" grupta olan Sakarya, yeni verilerin açıklanmasıyla "çok yüksek riskli" illerin arasına girdi.

Bu çok acı: Sakarya sonunda o listeye de girdi!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

Sakarya koronavirüsle ilgili kritik bir sürece girdi. Mutasyonlu virüsün görülmesi ve vaka sayılarının artmasıyla birlikte "risk" seviyesi de her gün yükselmeye başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nin açıkladığı "haftalık veriler" tablonun daha fazla ağırlaştığını gösterdi. Dün paylaşılan haftalık tabloda Sakarya'da vakaların 100 bin ölçeğinde 103 kişiye yükseldiği görüldü. Bu sayı önceki hafta 100 bin kişide 77 kişiye tekabül ediyordu. Yani son 7 günde ilimizde 1031 yeni vaka tespit edildi. 

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ GRUPTAYIZ
İstatistik uzmanı Güçlü Yaman, bu verilere göre Türkiye'nin risk haritasını revize etti. Daha önceki 7 günlük haritada turuncu renkle gösterilen "yüksek riskli" grubuna dahil olan Sakarya bu kez kırmızı renkle işaretlenen "çok yüksek riskli" grubuna dahil oldu. Bu grupta Sakarya ile birlikte toplamda 12 il bulunuyor. Yani kısıtlamaların kaldırılmasıyla ümidi olan son illerden biriyiz. 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 10:25
YORUM EKLE