Bu kez de ateş ölçer cihaz sıkıntısı!

Türkiye’de koronavirüs vakalarının artmasının ardından vatandaşların yoğun talep gösterdiği kolonya, maske, eldiven ve dezenfektan gibi ürünlere ateş ölçerler de eklendi. 

Bu kez de ateş ölçer cihaz sıkıntısı!

Türkiye'de 700 kişiye yaklaşan korona vakası ve 9 kişinin ölümünün ardından vatandaşlar maske ve eldivene yoğun ilgi gösterdi. Kolonya satıcılarının önünde uzun kuyruklar oluşurken birçok eczanede dezenfektan temininde güçlük çekti. Bu ürünlerin yanı sıra piyasada ateş ölçerler ve bağışıklık güçlendirici vitamin ilaçları da yok satmaya başladı. Dezenfektan ve maskelerin bazı eczanelerde bulunmasına rağmen ateş ölçme cihazları bulunmuyor. Eczanelere ateş ölçme cihazı için gelen vatandaşlar elleri boş şekilde ayrılıyor. 

FİYATLAR YÜKSELDİ 
Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Eczacı Ayşe Füsun Çetin, fiyatlarında yükseldiğini ifade ederek, “Yaşanan küresel salgın sebebiyle birkaç üründe olduğu gibi ateş ölçme cihazlarında da sorun yaşanıyor. Piyasada sıkıntı var, bulmakta zorlanıyoruz. Dolayısıyla müşterilerimizin taleplerini de karşılayamıyoruz. Elimizde son kalan ve 12.5 TL olan ateş ölçer cihazlarını gelen zamla birlikte 35 liraya sattık. Şu anda bizde de yok. Umarım bu zor zamanları kısa sürede atlatırız” diye konuştu. Serkan OK
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 19:09
banner3
YORUM EKLE