Bu veriyi ilk kez paylaşıyoruz: Yüzde 80'deyiz

Sakarya'da korona hastalarının iyileşme seviyesi yüzde 80'lere ulaştı, günlük vaka sayısı ise 100'e kadar düştü. Hastane doluluk oranı yüzde 90'lardan 70'e düşerken, yetkililer zorlu mücadeleye gölge düşmemesi için "Tedbirlere uyun" çağrısı yapıyor!

Bu veriyi ilk kez paylaşıyoruz: Yüzde 80'deyiz

sakaryayenihaber.com – 

Azim ÇELİK’in haberi
İlimizde, kasım ayında başlayan ikinci "zirve" sürecinde çetin bir mücadele verildi. 2 aylık süre boyunca sokağa çıkma kısıtlamaları ve ek tedbirlerle, her şeyin güzel olması umuduyla sevdiklerimizden koptuk. Kahraman sağlık ordumuz ve süreci yöneten tüm kahramanların çabası sayesinde günlük vaka sayımız 2 bine dayanmışken son günlerde 100'lere kadar düştü. Hükümetin açıkladığı 31 Aralık akşamı başlayan ve 80 saat süren kısıtlama süresinde hastanelerde mutlu eden bir rahatlık vardı. Yasak boyunca toplam 2 bin kişiye test yapıldı, 4 günde toplamda 401 kişi korona tespit edildi. Korona kaynaklı vefatların sayısı da 5'in altına düştü.

HASTANELER RAHATLIYOR    
2 ay boyunca ortaya koyulan çabanın sonucunda şehirdeki hastane doluluk oranları da oldukça düştü. Yenihaber'in ulaştığı bilgiye göre pandemi tedavisi yapılan SEAH, Yenikent, Eski Kadın Doğum da dahil şehirdeki hastanelerde doluluk oranı yüzde 90'lardan yüzde 70'e düştü. Buna rağmen acı günlerden kalan hastaların da bulunduğu yoğun bakımlarda doluluk oranı yüzde 70'in üzerinde. Bugüne kadar korona hastası olup tedavi görenler baz alındığında iyileşme oranı yüzde 80'in üzerine çıktı. Yetkililer, 80 saatlik yasağın dönüşünün 1 hafta sonra alınacağını söylüyor. Vaka sayılarının yeniden tırmanışa geçmemesi için tedbirlere sıkı şekilde sarılmak zorundayız.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 21:48
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Al
Ali Al - 3 hafta Önce

Hadi sana güle güle corona.
Seni hiç özlemiyecegiz