Buraya 250 yataklı acil durum hastanesi yapılacak!

Sakarya'da 250 yataklı Acil Durum Hastanesinin yapılacağı yer belli oldu. İşte Başkan Yüce'nin açıkladığı o yer...

Buraya 250 yataklı acil durum hastanesi yapılacak!

sakaryayenhaber.com - 
Serkan OK bildiriyor

Sağlık Bakanlığı tarafından Sakarya'ya yapılması planlanan 250 yataklı Acil Durum Hastanesi'nin nereye yapılacağı belli oldu. 

Daha önce Erenler'de yapılacağı açıklanan hastane için, Erenler'de D-100 karayolunda Sakarya Nehri'nin kenarındaki Karayolları 17. Bölge Şefliği belirlendi. 

Alandüzü Mahallesinde yapılacak olan Bin Yataklı Şehir Hastanesi için imar düzenlemesi yapılması için Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bu toplantıda 250 yataklı Acil Durum Hastanesinin de nereye yapılacağını açıkladı. 

Başkan Yüce toplantıda şu ifadeleri kullandı: 

Bir an önce yapılması elzemdir.

E-5'ten Sakarya köprüsüne geçince karayollarının bir yeri var. Bu karayollarının yerini arkaya doğru alarak ön tarafını acil durum hastanesi yapılmasıyla ilgili bugün yazışmalara başlıyoruz." 

Açıklamalarına devam eden Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizdeki iş adamlarının, siyasetçilerin, bürokratların, STK’ların, Büyükşehir Belediyemizin ve Bakanlığımızın desteği ile bir Acil Durum Hastanesi kurulması için çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak Acil Yardım Hastanesi için yer tahsisi konusunda her türlü yardımı sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca Hastanenin yapılması için 1 milyon liralık nakdi destekte bulunacağımızı da buradan bildirmek isterim. Bu hastanenin bir an önce yapılması elzemdir. Herkes elini taşın altına koymalı ve bir an önce bu hastane yapılmalıdır. Bugün burada Sağlık Bakanlığı ve Tarım ve Ormancılık Bakanlığının imar planı noktasındaki değişiklik talebi için olağanüstü toplanmış buluyoruz. Olağanüstü toplantımıza katılarak bu işin 1 hafta gibi kısa bir sürede çözüme kavuşturulmasını sağladığınız için sizlere teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 14:57
banner3
YORUM EKLE