Buruk gün... Sakarya'da enfekte eczacı var mı?

Sakarya'da eczacılar, bu yıl Eczacılık Günü'nü buruk yaşıyor. Kent genelinde koronaya yakalanan eczacımızın olmaması sevindirirken, yalnızca eczacı yakınlarında virüs tespit edilmesi üzerine bazı eczanelerin karantinaya alındığı öğrenildi

Buruk gün... Sakarya'da enfekte eczacı var mı?

sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in haberi

KAHRAMANLAR
Koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında vatandaşın maske, dezenfektan ve diğer tüm malzemelere ulaşması için gece-gündüz çalışan eczacılar şüphesiz bu konuda en büyük tebriği hak ediyor. Nöbetçi eczane sistemiyle vatandaşımıza 7 gün 24 saat hizmet veren eczacılarımız tıpkı sağlıkçılar gibi vatandaşın sağlığını gerekirse kendi sağlığından önce görüyor.
BURUK BİR GÜN
Bugün ise bilindiği gibi 14 Mayıs Eczacılık Günü. Sakaryalı eczacılar önceki yıllarda büyük bir sevinç ve heyecanla kutladıkları bu özel günü, bu yıl buruk geçiriyor. Yılın ilk aylarında ortaya çıkan ve dünyayı kasıp kavuran Kovid-19 pandemisi, eczacılarımızı oldukça etkiledi. Sakarya'da odaya kayıtlı 673 eczacı bu süreçte hem sağlık açısından, hem de ekonomik açıdan zor günler geçirdi.
EFEKTE ECZACI YOK
Sakarya Eczacılar Odası Başkanı Orhan Yontar, Sakarya'da enfekte olan eczacının olmadığını belirterek, "Pandemiden dolayı buruk geçiyor günümüz malum. Arkadaşlarımız Sakarya'da vatandaşımızın ihtiyaçları için büyük bir gayret ve özveriyle çalışıyorlar. Eczacılar arasında koronaya yakalanan kimse yok. Sakarya'da eczacılarımızın yakınlarında çıkması sebebiyle 2-3 tane eczanemizi 14 gün karantinaya almıştık. " dedi.
ECZACILARIMIZ KURALLARA UYDU
Yontar, şöyle devam etti: "Eczacılarımız Sakarya'da kurallara uydu, tedbirleri hiç elden bırakmadı. Bunlar dışında büyük bir sorun yaşamadık Sakarya, Bolu ve Düzce'de kovid hastası olup iyileşen hastamız çalışanımız yok çok şükür. Pandemi sürecinde haaytını kaybeden eczacılarımıza rahmet diliyorum. Bir sonraki 14 Mayıs'a sağlıklı ve ferah şekilde ulaşırız inşallah" Biz de Sakarya Yenihaber Gazetesi olarak, kahraman eczacılarımızın gününü kutluyoruz.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 21:32
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER