"Çan istemiyoruz" çığlığına rektörün cevabı

Üniversitede uygulanan ‘çan’ sistemine karşı çıkarak tepki yağdıran öğrenciler Rektör Fatih Savaşan’ın açıklaması ile gerçeği anladı

"Çan istemiyoruz" çığlığına rektörün cevabı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) öğrencileri sosyal paylaşım sitesi olan Twitter’da #saüçanistemiyor başlığı ile hastag başlattı.

Not değerlendirmelerinde uygulanan ‘çan’ sistemine karşı çıkan öğrenciler sosyal medyada tepki gösterdi. 

Bu sistemin kovid-19 pandemisi nedeniyle ortaya çıktığını belirten öğrenciler bu süreçte zaten zorlandıklarını ve sistemi kabul etmediklerini ifade etti.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da konuya açıklık getirerek aslında durumun çok farklı olduğunu ortaya koydu.

Sosyal medyadan bir paylaşım yaparak tepkilere cevap veren Rektör Savaşan, bu sistemin yeni bir sistem olmadığını aksine yıllardır uygulandığını açıkladı.

Savaşan’ın açıklaması şu şekilde; “Ben de buradan yazayım bari. SAÜ'de çan veya bağıl değerlendirme yeni bir adım değil. Nedense e-mail veya dm ile 'çan var mı?' diye sorulduğu için cevaben 'var' yazdım Arkadaşlar özetle bu yeni bir uygulama değil. Kovid-19 ile salgınla uzaktan eğitimle de ilgisi yok.’’ Azim ÇELİK

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 15:32
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER