Çark Caddesi kararına öfke: Biz günah keçisi miyiz?

CADDER Başkanı Kemal Turgaç, Çark Caddesi için alınan HES kodu zorunluluğu kararına tepki gösterdi

Çark Caddesi kararına öfke: Biz günah keçisi miyiz?

sakaryayenihaber.com*

Çark Caddesi'nde alınan HES kodu zorunluluğu kararına dernekten tepki geldi. Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği(CADDER) Başkanı Kemal Turgaç, uygulamanın ticarete zarar vereceğini belirterek,"Biz uygulamayı basından öğrendik. Cadde yasaklar geldiği günden bu yana zaten yoğun değildi. Uygulama alınmadan bize sorulmadı. Bu caddenin bir derneği var. Bu uygulama diğer cadde ve sokaklara getirilecek mi bilmiyoruz. Korona tedbirleri alınmalı, durum vahim bunları biliyoruz. Fakat öncesinde bir istişare yapılmasını arzu ederdik. İnşallah bu karar esnaf için de, vatandaş için de hayırlı olur. Şunu söyleyeyim masalardan kriz yönetilmez. Çıkıp temas etmek doğru olurdu. Esnafın işleri zaten kötüydü, bununla birlikte daha kötü olacağını düşünüyorum. Biz günah keçisi miyiz? Herkes için hayırlı olsun" diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 18:36
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cadde Esnafı
Cadde Esnafı - 1 ay Önce

Hayırlı uğurlu olsun. Acaba sevgili büyüklerimiz esnafın yapmakta zorunda olduğu bazı şeyleri biliyorlarmı? Kira ödemeleri çek senet ödemeleri icra ödemeleri kredi ödemeleri elektrik su gaz telefon ödemeleri . Bizim sabit gelirimiz yok sizler gibi. Yapmakla yükümlü olduğumuz ödemeleri durdurun kendiniz gibi bizide sabit gelire bağlayın. Biz dükkanlarıda açmayalım hiç kimse isteyerek hastalığa meydan okumuyor.

catcadesı
catcadesı - 1 ay Önce

bence dogru işlem eskodu sorgulamalarl cok ıyı olmus es kodu olan gırsın alıs verısını yapsln

Gizem
Gizem - 1 ay Önce

Gittikçe saçmalaşıyor işler.

Sakaryalı
Sakaryalı - 1 ay Önce

Siz daha durun asi olmayanlar giremeyecek ya hicbir yere ozaman bu milleti nasil birbirine dusurcekler gorucez bu nedir ya caddenin basinda var ortadan giren ote sokaktan cikan arka sokakta oturup helva yiyen polismi dersin komedi