Çark'ta maske takmayıp, uyaran polise bunları söyledi!

Sakarya’da maske takma zorunluluğunu ihlal eden vatandaşlar polislerden kaçamadı.

Çark'ta maske takmayıp, uyaran polise bunları söyledi!

Yüzünde olması gereken maskesini elinde taşıyan ve polisin durdurarak maskesini takması için uyardığı bir vatandaş ise, “Benim sağlığımı sen benden fazla mı düşünüyorsun yani. Yazın cezayı gideyim o zaman” diyerek duruma tepki gösterdi.


1 Haziran itibari ile geçilen normalleşme süreci kapsamında korona virüs tedbirleri arttırıldı. Verilen imtiyazların yanı sıra vatandaşların sorumlulukları artarken birçok ilde olduğu gibi Sakarya’da da maske takma zorunluluğu getirildi.

Sakaryalıların birçoğunun maske taktığı görülürken bazı vatandaşların maske takmadığı ve çenesinin altında taktığı görüldü. Bu kapsamda Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri Adapazarı ilçesinde bulunan ve şehrin en işlek caddelerinden biri olan Çark Caddesinde maske avına çıkarak maske takmayan ve yönetmelik kapsamında doğru maske takmayanları uyardı.


Maske takmayan vatandaşlar, ekipleri görünce 900 TL ceza yememek için elinde tuttuğu ya da çenesinin altına indirdiği maskesini taktı. Polis ekipleri, bir vatandaşı yüzünde olması gereken maskenin elinde olduğunu görünce uyarmak için durdurdu. Maskesini takması konusunda uyarı yapan polis ekiplerine tepki gösteren vatandaş ise ceza yemekten kurtulamadı.

Kendi sağlığımı ben kendim düşünürüm, yazın cezayı gideyim
Kendisini uyarmak için durduran polis ekipleriyle münakaşaya giren vatandaş, “Siz şuanda şov yapıyorsunuz. Benim sağlığımı sen benden fazla mı düşünüyorsun yani. Kendi sağlığımı ben kendim düşünürüm, yazın cezayı gideyim o zaman. Ayıptır vatandaş bu kadar sıkılmaz ki” diyerek tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 13:38
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat sedat
Sedat sedat - 3 ay Önce

Para cezası az gelir böylelerine
Bunun gibi direnenlere gerekirse hapis veya nezaret cezası verilmeli

Akın54
Akın54 - 3 ay Önce

Uyarmıyacan yazacan cezayı takmıyorsa bırdaha yaxacan yıne takmıyırsa polise mukavemetten kelepçeyi takacan senı. Sağlıpını duşunen yok knlar sağlılıklı yasamak istıyenleri koruyor bu zihniyetle bır seyın üstesınden gelemeyız

ilyas cansiz
ilyas cansiz - 3 ay Önce

sormuyacan boyle tiplere kendine saygisi olmayanin baskasina nic olmaz

Fatih
Fatih - 3 ay Önce

Kimse senin sağlığını düşünmüyor zaten kereste.Başkalarına saçtığın virüsler günahsızları hasta edebilir...

Özlem Duran
Özlem Duran - 3 ay Önce

Çok güzel işte bu böyle sıkı yönetim olsun

Selma Dündar
Selma Dündar - 3 ay Önce

Ben bugün çark caddesindeydim çok kimsenin maskesi çenesinin altında idi,uyardık birde üstüne sanane deyip azar işittik polis falanda görmedim ben.Uyarmadan direk ceza bu insanlar bunu istiyor

Saraç
Saraç - 3 ay Önce

Bunun gibilerine ve o maskeyi ağzına burnuna takmayipta çene altında takanada yazacan cezayı

nuray
nuray - 3 ay Önce

.... ya benim sagligimi benden iyi sizmi dusuneceksiniz diyo sende olmadigi nerden belli

SIRADAKİ HABER