Cem Uzan'dan "Türkiye'ye dönüş" açıklaması!

Genç Parti kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, Türkiye'ye dönüşü için şartını açıkladı

Cem Uzan'dan "Türkiye'ye dönüş" açıklaması!


2009 yılından bu yana Fransa'da yaşayan iş adamı Cem Uzan KRT TV canlı yayınında gazeteci yazar Saygı Öztürk'ün sorularını yanıtladı.

AK Parti'nin iktidara gelmesinden sonra tüm malvarlığına el konulan ve hep Türkiye'ye dönmeyi arzuladığını söyleyen Genç Parti kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, en büyük haksızlığın babasına yapıldığını söylerken duygulandı

Uzan, Türkiye'ye geri dönüşü için "Adalet olduğunda döneceğim, yargılanmak için" ifadelerini kullandı.

İşte sözlerinden satır başları:

*Hala devletin içerisinde bazı çeteler, Fransa'da evime girdiler. Haneye tecavüz ettiler. Davadan ceza aldılar. Türkiye Cumhuriyeti devletine Fransa'daki evime girmekten ceza verdiler. Bu ayıp değil mi?

*45 gün sonra avukatım Fransa'da olduğumu açıkladı. Tatile gitmiştim, buhar olmuştum.

*Hakkımda 40 küsür kesinleşmiş hapis cezası var. 24 sene ceza verdiler, davacının eşi mahkeme başkanı. Avrupa'da buna gülüyorlar. Hanefi Avcı kendi söylüyor, Anayasa Mahkemesi'ne gidip baskı yaptım dedi. Ama millet bunu değiştirecek, bunlar değişecek. Bugün Türkiye'de yargı bağımsızlığını askıya kaldırdılar. Bahçeli bu işe nasıl bakıyor bilmiyorum. Erdoğan'ın notu zaten ortada. Yargı reformu lafta kalır. Bunun Avrupa'ya şirin gözükmek için yapılmasının bir karşılığı somuta dönmediği sürece yok.

*Türkiye'ye döneceğim, birgün adalet işeyecek, yeniden yargılama yolu açıldığı gün Türkiye'deyim. 60 yaşındayım, içeri girip 100 yaşında mı çıkacağım. İran'da da Humeyni için idam kararları vardı. Milyonlar döndürdü.Aydın Doğan, Erdoğan için muhtar bile olamaz diye Hürriyet'te manşet attırdı. Bakın ne oldu? Bir gün bu kararlar değişecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 09:48
banner3
YORUM EKLE