Çıkmaza giren Sakarya esnafı için bir umut! Eğer bu olursa...

Sakarya'da koronavirüs sebebiyle ekonomik sıkıntıya giren esnafın tek umudu bayram alışverişi. Gıda, giyim ve tüm sektörlerdeki esnaflar, bir umutla bayram hazırlığı yapıyor. Şehir merkezi esnafının çalışma saatleri ise 13.00-18.00 olarak değiştirildi

Çıkmaza giren Sakarya esnafı için bir umut! Eğer bu olursa...

sakaryayenihaber.com-

Azim ÇELİK'in haberi

Koronavirüs Türkiye'de günlük hayatı etkilediği gibi ticareti de alt-üst etmiş durumda. Sakarya genelinde sokağa çıkmaya yasağının uygulandığı günlerde dükkan açamayan esnaf, kara kara kira ve diğer ödemelerini düşünüyor. Şehir esnafı, son çare olarak ekonomik istikrar paketi kapsamında kredi desteği veren bankalara başvurdu.
BAYRAM HAZIRLIĞI
Sakarya merkezi ve 16 ilçede ekmeğini nasıl kazanacağını düşünen esnafın bu süreçte tek umudu Ramazan Bayramı. Gıda, giyim ve diğer tüm sektörlerde ticaret yapan esnaf dükkan açamadıkları bugünlerde bayram hazırlığı yapıyor. İş yerlerinde bayram hazırlığı yapan esnaf, koronavirüsün gölgesinde geçen sıkıntılı günlerin zararını bayram alışverişiyle tolare etmeyi amaçlıyor.
ESNAFA CAN SUYU
Çark Caddesi Esnafları Derneği(CADDER) Başkanı Kemal Turgaç, bayram alışverişinin esnafa can suyu olacağını belirterek, "Bu süreçten bir an önce çıkmak ve eski günlere dönmek istiyoruz. Ama bir yandanda sağlık İçin alınan ve alınacak tüm tedbirlere harfiyen uyulması gerektiğinin de farkındayız. Önce sağlık sonra ticaret. Ramazan Bayramı alışverişlerinde bir yoğunluk söz konusu olabilir, bu bizim için can suyu olacak. Biz esnaflar koronaya karşı her türlü tedbiri aldık." dedi. 
MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ
10.00-15.00 olarak kararlaştırılan çarşı esnafının mesai saatleri Adapazarı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı yeni kararla 13.00-18.00 olarak güncellendi. Çark Caddesi, Dar Sokak, İtfaiye Caddesi, Katlı Pazar ve şehir merkezinde bu muhitteki tüm iş yerleri bayrama kadar bu saatlerde çalışacak. Fırın, eczanelere ise saat sınırı konulmayacak. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 20:50
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan kaya
Hasan kaya - 7 ay Önce

Sevgili kemal bey tabiki biseyler umuyorsunuZ ama korkarim bayramdada sokaga cikma yasagi olacak siz bence kisa degilde uzun vadeli plan yapin

Malazgirt...71
Malazgirt...71 - 6 ay Önce

Esnafın aldığı Devlet desteklerinide söyleyin ; hep ağlanmayı bırakın....

SIRADAKİ HABER