Cuma namazına yağmur ayarı! Camiler açılıyor... 

Sakarya'da yağmur yağışı beklentisi sebebiyle Cuma namazı için yeni kararlar alındı. Camilerin içinde de namaz kılınabilecek. Büyükşehir Başkanı Ekrem Yüce'nin konuyla ilgili attığı tvitler ise kafaları karıştırdı...

Cuma namazına yağmur ayarı! Camiler açılıyor... 

sakaryayenihaber.com - 
Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu ibadetin durdurulduğu camiler, Cuma namazıyla birlikte cemaatle buluşacak. 
Camilerde öğle ve ikindi namazlarının cami içinde sosyal mesafe kurallarına uyarak kılınması; Cuma namazlarının ise cami avluları ile çeşitli meydanlarda kılınması kararı alınmıştı. 

Ancak Cuma vakti beklenen sağanak yağış sebebiyle bu kararda değişikliğe gidildi. 
Sakarya Yenihaber'in İl Müftülüğünden edindiği bilgiye göre; daha önce belirlenen Camilerin içinde de yine sosyal mesafe kurallarına uyularak Cuma namazı kılınabilecek. 

HANGİ CAMİLERDE CUMA NAMAZI KILINACAK? okumak için tıklayınız 


YÜCE'DEN TERS KÖŞE 
Büyükşehir Belediyesi, dün yaptığı açıklamada Cuma namazının Demokrasi Meydanı'nda da kılınacağını, buna yönelik hazırlık yapılacağını açıkladı. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, kendi twitter hesabından saat 10.24'de bir tvit atarak yağmur yağışı dolayısıyla meydanların namaz kılmaya uygun olmadığını ve Demokrasi Meydanı'ndaki Cuma namazının iptal olduğunu yazdı. 

Aynı dakikalarda belediyenin sosyal medya hesapları ise, Demokrasi Meydanında kurulan çadırın görüntülerini paylaşarak hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. 

BAŞKANDAN İKİNCİ TVİT 
Başkan Ekrem Yüce de saat 10.48'de bir tvit daha atarak, "Hava şartlarına karşı önlemlerimizi aldık.
Çadırlar kuruluyor. Mihrap ve minber hazır. Bugün Cuma Namazında Demokrasi Meydanı'nda buluşuyoruz." açıklamasını yaptı. 

1. TVİT

2. TVİT

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 12:15
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 5 ay Önce

Rabbim hayırlı kılsın inşAllah şu mubarek cumanın hatırına rabbim bizi her türlü hastaliktan kütülüklerden korusun inşAllah

SIRADAKİ HABER