Dikkat!.. Sakarya'daki eczaneler için yeni kararlar alındı! 

Sakarya'daki eczanelerin açılış ve kapanış saatleri değişti. Nöbet uygulaması için de bu kararlar alındı... 

Dikkat!.. Sakarya'daki eczaneler için yeni kararlar alındı! 

sakaryayenihaber.com - Kaan Gümüşel 
Sakarya Eczacı Odası, koronavirüs tedbirleri kapsamında eczane çalışanlarının daha sağlıklı ve tedbirli çalışabilmeleri için yeni kararlar aldı. 
Çarşamba günü Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu toplantısında bu talepler onaylanarak yürürlüğe girdi. 
Buna göre Sakarya'daki eczaneler artık 09.30'da açılarak 17.30'da kapanacak. 
Hafta için ve hafta sonu nöbet uygulamaları için de önemli kararlar alındı. 

İŞTE O KARARLAR 

COVİD-19 pandemisi sebebiyle iş yükü artan ve yüksek risk grubunda bulunan eczacılarımızın ve çalışanlarımızın çalışma saatlerinin esnetilmesi için bir süredir Sakarya Eczacı Odası olarak üstün gayretle yürüttüğümüz çalışmalarımız sonuçlanmış olup, eczane çalışma saatlerimiz Sakarya ve ilçelerde salgın tehlikesi geçene kadar geçici süreyle değiştirilmiştir. İl Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte alınan kararın İl Pandemi kurulunda onaylanmasıyla eczanelerimiz 01.04.2020 tarihi itibari ile açılış 09:30 kapanış 17:30 olacak şekilde değiştirilmiştir.

         Cumartesi günleri Merkez ilçeler olarak tanımlanan (Adapazarı, Serdivan, Erenler) ilçeleri için toplam 14(ondört) eczanenin saat 17:30’a kadar nöbet tutmaları ve 17:30’dan sonra gece nöbetçilerinin Pazar sabah saat 09:30’a kadar nöbeti devir almaları; Pazar günü için daha önce belirlenmiş olan nöbetçilerin 24 saat esasına göre (Pazartesi sabah 09:30’a kadar) nöbetçi olarak çalışmaları,

         Diğer ilçeler için daha önce belirlenmiş olan nöbetçi eczane listesinde herhangi bir değişiklik yapılmaması, eczanelerin giriş çıkış saatlerinin 09:30 – 17:30 olması uygun görülmüştür.

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
emin şahin
emin şahin - 7 ay Önce

kötü oldu ebnce bu ecczaneler yHU