Düğün planı yapanlar için konuştu: Yapamayız

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, yakın tarihte kapalı salonlarda yapılması planlanan düğünler için umutsuz konuştu. Özlü,"Kapalı mekanlardaki düğünler yakın zamanda olacak gibi durmuyor" dedi.

Düğün planı yapanlar için konuştu: Yapamayız

DÜĞÜNLER İÇİN KONUŞTU
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs sürecinde düğün yapmayı planlayan vatandaşların merak ettiği soruları cevapladı. Özlü, kapalı salonlar için planlanan düğünler ile konferans, toplantı ve kongre gibi organizasyonları yakın zamanda yapılmasının riskli olduğunu söyledi.
KAPALI ALANDA DÜĞÜN YAPAMAYIZ
Prof. Dr. Özlü,"Düğünlerle ilgili salonların açılacağı tarih belli değil. Bu konuda karar verecek olan makam değiliz. Şu bir gerçek kapalı mekanlarda düğün, kongre, toplantılar yakın zamanda olacak gibi gözükmüyor. Ortam güvenilir değil. Biliniyor ki geleneklerimiz icabı düğünlerimiz kalabalık oluyor ve bu durumda sosyal mesafe ortadan kalkıyor. Bu pandemi sürecinde rutine uygun düğünler yapamayız.


SALON SAHİPLERİ FORMÜL DÜŞÜNSÜN
Özlü, şöyle dedi: "Misafirlerimiz başka şehirlerden gelecek, bu ayrı bir risk. Tahmin etmediğimiz bir durumda örnek veriyorum 500 kişinin karantinaya alınması gerekebilir. Mutluluğu paylaşalım derken kabusun içine girebiliriz. Benim tavsiyem aile içinde sade olacak düğünlerde açık hava kullanılabilir. Sosyal mesafeyi korursak açık mekanlarda düğün yapılabilir. Düğün salonları sahipleri durumu riske atmamak için yeni formüller düşünebilir." 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 22:29
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER