Düğünde korona şoku! Testleri pozitif çıktı...

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü'nde çalışan iki personel, gittikleri düğünün ardından koronaya yakalandı. Korona testleri pozitif çıkan iki kişi ve temaslı oldukları diğer 7 personel karantinaya alındı.

Düğünde korona şoku! Testleri pozitif çıktı...

sakaryayenihaber.com -

Edinilen bilgiye göre, Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü'nde görevli iki personel hafta sonu şehir dışında gerçekleşen bir düğüne katıldı. Düğünden döndükten sonra her iki çalışanda da semptomlar görüldü. Yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye başvuran iki çalışana test yapıldı. Yapılan testlerde iki çalışanında test sonuçları pozitif çıktı. Sonuçların ardından her iki çalışan da karantinaya alındı.

FİLYASYON

Karantinaya alınan iki personelin Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü'nde filyasyon ekipleri tarafından çalışma yapıldı. Yapılan çalışmalar neticesine pozitif vakalarla temaslı oldukları belirlenen 7 çalışan daha karantinaya alındı. Ayrıca diğer çalışanlara da belirti göstermeleri halinde sağlık ekiplerine bilgi verilmesi yönünde uyarıların da yapıldığı belirtildi. 

KARANTİNA

İki pozitif ve 7 temaslı çalışanın 14 gün boyunca evlerinde karantina altında tutulacağı belirtildi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 16:12
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Arkadaş bu Düğün Salonları neymiş.Bütün Virüsler Düğün Salonlarından çıkıyor.Sanki Salonlar virüs üretiyor.Virüse yakalanan kardeşlerimizin 1-2 gün oncesinde başka bir yerden kapmadığı ne malum.Salonları kötülemeyi bırakın.Bırakında insanlar işlerini yapsın.Bırakında evlerine ekmek götürsünler.Herkes kurala uyar adam gibi maske takarsa virüs kapmazzzz

SIRADAKİ HABER