Eğer temas etseydi onlarca kişi korona olabilirdi!

Karasu'da 30'dan fazla öğretmenin katıldığı seminerde rahatsızlanması sonucu götürüldüğü hastanede korona testi pozitif çıkan A.A isimli öğretmenin kimseye temas etmemiş olması büyük bir tehlikenin önüne geçti.

Eğer temas etseydi onlarca kişi korona olabilirdi!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK


SEMİNERE KATILDI
Olay, Karasu'da bir ilkokulda yaşandı. Alınan bilgiye göre okulda eğitim-öğretim dönemine hazırlık için düzenlenen seminere 30'dan fazla öğretmen katıldı. Seminer sırasında rahatsızlanan A.A isimli bayan öğretmen, binadan ayrıldı. Görev arkadaşları tarafından hastaneye götürülen öğretmene, semptom göstermesi üzerine koronavirüs testi yapıldı. 


KİMSEYE TEMAS ETMEMİŞ
Test sonucu "pozitif" çıkınca, seminere katılan öğretmenler arasında büyük panik yaşandı. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekipleri yaptığı çalışmada A.A'nın kimseye temas etmediğini belirledi. Evinde karantinaya alınan öğretmenin duyarlı davranışları olası bir bulaşı tehlikesinin önüne geçti.


FAZİLET DURMUŞ: HEPİMİZE BİR ÖRNEK
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğretmenin duyarlı davranışının herkese örnek olması gerektiğini belirterek, "Bu seminer bakanlığımızın programında hocalarımızın mesleki gelişim semineriydi. Hocamız duyarlı davranmış ve kimseye temas etmemiş. Bu hepimiz için de bir örnek olmalı. Tedbiri aldığınız zaman ne kadar koruyuculuğu olduğunun örnek göstergesidir. Rahatsızlanan öğretmenimiz göreve gelmeden önce Ankara'daymış orada bulaşmış hastalık.  Sağlık yetkilileriyle iletişim halindeyiz, öğretmeimizin tedavi srüeci devam ediyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 12:55
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER