Ekipler sokağa indi, yasağı delen yandı!

Sakarya'da polis, sağlıkçı, zabıtalardan oluşan "mahalle ekipleri" korona hastası olup evlerinde izole olanları denetime başladı. Hasta olup dışarıya çıkanlara ceza kesilirken, daha önce yasağı çiğneyenler artık evden çıkamıyor

Ekipler sokağa indi, yasağı delen yandı!

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaklaşık 2 hafta önce koronavirüsle mücadele konusunda "Mahalle ekipleri" oluşturduklarını açıklamıştı. Korona hastası olup en az 14 gün evlerinde izole olması gerekirken sokaklarda dolaşan duyarsız kişiler bulaşı seviyesini arttırmıştı. Bu durumun önüne geçmek için oluşturulan mahalle ekipleri, sokaklara indi.

SAKARYA'DA BAŞLADI

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, Sakarya Emniyeti, ve Sakarya Zabıtası'nın ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında ilimizde de korona ekibi oluşturuldu. Sayıları henüz net olarak bilinmeyen bu ekip, geçtiğimiz hafta ilk defa sokağa indi. Adapazarı, Serdivan ve diğer merkezi ilçeler başta olmak üzere 16 ilçede denetim yapan ekipler korona hastalarının karantina sürecini takip ediyor.

DİJİTAL TAKİP SİSTEMİ

Sağlıkçı, polis ve zabıta görevlilerinin bulunduğu bu ekip şehirdeki tüm korona hastalarının adreslerini kullandıkları cihazlardan takip ediyor. Pozitif tanılı veya pozitif temaslı olan ve doktorların karantinada kalması gerektiğini söylediği kişilerin evine çat kapı ziyaret yapan ekipler, evde olup olmadıklarını kontrol ediyorlar. İzole olması gerekirken dışarıya çıkan, topluma karışan vatandaşlara cezai işlem uygulanıyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 23:31
banner3
YORUM EKLE