En acı defin... Koronavirüsten öldü, böyle veda ettiler

Geyve'de koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden 81 yaşındaki Müfit Yüksel, özel kıyafetli görevlilerce defnedildi. Kronik hasta olan oğlu ile torunu, risk taşıdığı için temas edemedikleri cenazeye yalnızca toprak atabildi

En acı defin... Koronavirüsten öldü, böyle veda ettiler

sakaryayenihaber.com-

Azim ÇELİK'in haberi


Geyve'de yıllarca PTT'de dağıtım görevi yapan 81 yaşındaki Müfit Yüksel'e 1 hafta önce koronavirüs tanısı konuldu. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAÜEAH)'nde tedavi altına alınan yaşlı adam, kronik hastalığı olduğu için virüe karşı direnç gösteremedi. Yoğum bakımda yaşam savaşı veren Yüksel, dün sabah hayata gözlerini yumdu. 
CENAZE GETİRİLDİ
Eski PTT çalışanının ölümü, yakınları ve sevenleri arasında büyük üzüntü yarattı. Yaşadığı Geyve'de herkes tarafından tanınan ve sevilen biri olan Yüksel'in cenazesi, baba ocağına tedbir alınarak getirildi. Aile, burada taziyeleri sosyal mesafe kurallarına uyarak uzaktan kabul etti. Cenaze daha sonra yakın krabaların eşliğinde Geyve Yeni Mezarlığı'na taşındı. 
GÖREVLİLER TAŞIDI
Cenaze namazı, defin yapılacak olan alanda kılındı. Namaza katılanlar aralarında en az 1 buçuk metre mesafe bıraktı. Katılanlar birbirlerine mesafeli olarak hareket etti, cenazeyi yüzlerinde kimyasal maske ve üzerlerinde koruyucu ekipman bulunan Büyükşehir Belediyesi görevlileri taşıdı. Cenaze, görevlilerce hızlı bir şekilde mezara indirildi ve üzeri tahtalarla kapatıldı.
OĞLU VE TORUNU DOKUNAMADI
Yaşlı adamın kendisi gibi kronik hastalığı olan oğlu Kamil Yüksel, defin işlemini uzaktan izledi. Torunu ve yakınları ise, dokunamadan mezarlığa konulan cenazenin üzerine yalnzıca toprak atabildi. Cenazeye katılanlar gözyaşlarına hakim olamadı, Geyve'de koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden ilk kişi olan Yüksel acı bir törenle son yolculuğuna uğurlandı. 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 18:41
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER