En başa döndük! SAÜEAH tamamen pandemi hastanesi oldu...

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüs, salgın döneminin en başlarında olduğu gibi pandemi hastanesi oldu. Burada yatan diğer hastaların sevki başladı...

En başa döndük! SAÜEAH tamamen pandemi hastanesi oldu...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

SAÜEAH YENİDEN PANDEMİ OLDU
Sakarya'da vaka ve vefat sayılarındaki öngörülemeyen artış sebebiyle yeni planlar devreye alınmaya başlandı. Yenikent Devlet Hastanesi ve Eski Kadın Doğum Hastanesi'nden sonra Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAÜEAH) Merkezi Kampüsü de tamamen pandemi hastanesine çevrildi. Şehrin en büyük hastanesi, salgın sürecinin başında olduğu gibi geçici süreliğine yalnızca korona ve acil hastalarına hizmet verecek. SAÜEAH bu kararla, 24 saatte 5 bine yakın kişiye test yapılan ve 1500'e yakın vaka tespit edilen ilimizde pandemi hastanesi olarak hizmet veren 3'üncü hastane oldu. 
HASTALAR DİĞER HASTANELERE
SAÜEAH'ta yatışı yapılan, tedavi edilen tüm hastalar Korucuk Kampüsü ve diğer hastanelere sevk edildi. Burada hizmet veren polikilinikler de yine geçici olarak Korucuk ve diğer hastanelere taşınacak. Merkez hastanede bu süreçte sadece Acil Servis hizmet verecek. Vatandaşlar bu süreçte Korucuk, Toyotasa Acil Yardım Hastanesi, Tozlu Merkezi ve ilçe hastanelerinde polikilinik hizmeti alacak. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ve yetkililerin katıldığı kritik toplantıda bu kararın yanı sıra "yoğun bakım" sıkıntısı da masaya yatırıldı. Yetkililer, tüm hastanalerdeki kullanılabilir alanların yoğun bakım servisine çevrilmesi konusunda çalışmaları başlattı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 15:03
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mrt
Mrt - 2 ay Önce

ŞEHİR HASTANESINE IHTİYAÇ VARRRRRR.NEDEN HALA BASLANMIYOR SAYINN VALIIIII!!!!