Erdoğan açıkladı: Yeni yasaklar gelebilir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimiz tedbirlere riayet ederse birkaç hafta içerisinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız. Aksi takdirde ilave tedbirler almak durumuyla karşı karşıya gelebiliriz" dedi.

Erdoğan açıkladı: Yeni yasaklar gelebilir!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop 7. Olağan İl Kongreleri’ne video konferans yöntemiyle katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

İnsan hareketliliğini mümkün olduğu kadar azaltarak virüsün bulaşma ihtimalini azaltacak tedbirler aldık. Milletimiz tedbirlere riayet ederse birkaç hafta içinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız. Aksi takdirde sınırlamalara devam etmek, hatta belki ilave tedbirler almak durumuyla karşı karşıya gelebiliriz.

Dünyadaki büyük demografik değişimlerin ve güç kaymalarının bu tür büyük salgınların ardından yaşandığını görüyoruz. Dolayısıyla şayet bu süreçten en az kayıpla ve en önde çıkacak olursak, ülkemizi ve milletimizi aydınlık bir geleceğin beklediğine inanıyoruz.

Yasakların uygulandığı Sakarya'da günlük vaka sayısı katlanmış, hastanelerde boş yer kalmamıştı. Salgının seyri bu yönde devam ederse Sakarya için yeni yasaklar gündeme gelebilir. Sakarya İl Hıfzıssıhha Kurulu'nda son durum değerlendirmesi yapılacak... 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 16:54
banner3
YORUM EKLE