Erdoğan açıklamıştı! Sakarya'da oralara yılbaşı kıskacı...

Sakarya'da polis ve jandarmanın otellere yapacağı "eğlence" denetiminin kapsamı genişledi. Ekiplerin yeni yıl öncesi günlük kiralanan evlerde ve villalarda da kontrol yapacağı öğrenildi. Buralarda da eğlence yaparken yakalananlar kişi başı 3 bin 150 TL ile cezalandırılacak

Erdoğan açıklamıştı! Sakarya'da oralara yılbaşı kıskacı...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi


DENETİMİN KAPSAMI GENİŞLEDİ
Sakarya İl Hıfzıssıhha Kurulu, şehir genelindeki otellerde yıl başında eğlence ve müzik dinletisinin yasaklandığı yönünde karar almıştı. Bu karar kapsamında Sakarya Emniyeti ve Jandarması, yıl başı için denetim hazırlığına başlamıştı.Alınan son bilgiye göre İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla şehirde yapılacak denetimin kapsamı genişletildi. Sakarya Polisi ve Jandarmasının kent genelinde günlük-haftalık kiralanan ev, apart ve villa tipi konutlarda da denetim yapacağı öğrenildi. 31 Aralık öncesinde özellikle Adapazarı, Serdivan ve Sapanca'da kiralanan ikametlere kontrol yapılacağı belirtildi. 


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SONRA...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı basın toplantısında yaptığı açıklamada; "Yılbaşında otellerde ve villalarda parti yapılmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz, istihbarat ve polis gerekirse bu yerlere operasyon yapacak" ifadelerini kullanmıştı.  Bu sözlerin ardından Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti.  Alınan bilgiye göre 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında ev ve villalarında tıpkı oteller gibi denetleneceği, içindeki kişilerin sorgulanacağı ve gerekirse evlere baskın yapılacağı öğrenildi. Ayrıca yasak günlerinde güvenlik güçlerine sokak bekçileri de destek verecek. Şehri karış karış dolaşan bekçiler de eğlenceye müsade etmeyecek.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 15:08
banner3
YORUM EKLE