Ev görünümlü kıraathane! 16 kişi yakalandı

Adapazarı'nda kıraathane şeklinde hazırlanıp oyun oynanan bir eve baskın yapan polis 16 kişiyi oyun oynarken yakaladı. Şahıslara her birine 3 bin 150 TL olmak üzere toplamda 50 bin TL para cezası kesildi

Ev görünümlü kıraathane! 16 kişi yakalandı

EV GİBİ AMA DEĞİL
Koronavirüs sınırlamalarının uygulandığı bu süreçte, her gün yeni ve şaşırtıcı bir olay görür olduk. Özellikle okey, poker, batak, tavla gibi oyunların tutkunu olan vatandaşlar artık sınır tanımıyor.
EV GÖRÜNÜMLÜ
Sakarya Polisi son günlerde evlerde düzenlenen oyun partilerine baskınlar düzenliyor. Son operasyon ise Adapazarı'nda ev görünümlü bir kıraathaneye düzenlendi. Yapılan dekorasyonla oyun salonuna çevrilen evde 15 kişi suçüstü yakalandı.
16 KİŞİLERDİ
Masalar, sandalyeler, oyun takımlarının bulunduğu salon gibi hazırlanan salonda 16 kişiye sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle her birine 3 bin 150 TL olmak üzer toplam 50 bin TL ceza kesildi. İkamet ise belediye ekiplerince mühürlendi.
SINIR TANIMIYORLAR
Kahvehane, kafe, oyun salonlarının tamamen kapatıldığı son günlerde oyun tutkusu ağır basan vatandaşlar ve işletmeciler yasağı birbirinden ilginç yollarla deliyor. Son günlerde bunun gibi türlü yollarla oyun peşinde koşan şahıs ve işletmeye ceza kesildi. Azim ÇELİK

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 13:25
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER