"Evde kal" uyarılarına uymadılar, banklara akın ettiler

Sakarya'da koronavirüs salgını nedeniyle yapılan "evde kalın" uyarılarına rağmen yaşlı vatandaşlar, meydanlarda bulunan banklarda oturmaya devam etti.

"Evde kal" uyarılarına uymadılar, banklara akın ettiler
HABERİN GALERİSİ
Yaşlılar yine banklarda

Yaşlılar yine banklarda

sakaryayenihaber.com - Garip KOCABAY

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün akşam açıkladığı verilere göre pozitif vaka sayısının 670 olduğu ülkemizde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 9 oldu. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin tüm yetkilileri ve uzmanlar 'zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmayın' uyarıları yapsa da havanın güzel olmasını fırsat bilen vatandaşlar kendini dışarı attı.

YAŞLILAR BANKLARDA

Virüse ilişkin alınan tedbirler doğrultusunda evlerde kalınması yönünde ki uyarılara aldırış etmeyen özellikle yaşlı bireyler normal günlerde olduğu gibi meydanda ki banklarda oturmaya devam etti.

BANKLAR DOLDU

Vaka sayısının her geçen gün artmasına rağmen insanlar, sokaklara ve meydanlara gelerek banklarda oturdu. Koronavirüs salgınının özellikle tehdit ettiği 65 yaş ve üstündeki insanların Atatürk Bulvarı, Orhan Cami önü ve Ağa Cami önündeki bankları doldurduğu görüldü. 

BANKLAR SÖKÜLDÜ

Bu arada ülkenin birçok yerinde kalabalık şekilde oturan vatandaşlar koronavirüs dolayısıyla uyarıları dikkate almayınca belediye ekipleri çareyi bankları sökmekte buldu.

AÇIKLAMA GELDİ

Akşam saatlerinde girdiğimiz bu haberin ardından İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları sınırlandırılmıştır." denildi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 20:13
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meliha abay
Meliha abay - 3 ay Önce

Otobüslerdeki bedava kartları bir süreliğine kaldırın o zaman otururlar bence

SIRADAKİ HABER