Eve dönüş vakti! 77 ile gönderilecekler

AFAD İl Müdürü Kaşkaş, koronavirüs salgını nedeniyle 24 martta yurt dışından getirilerek ilimizdeki Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda yerleştirilip 14 günlük karantinası biten vatandaşların bugün itibariyle başlayarak perşembe gününe kadar 77 ile gönderileceklerini söyledi. 

Eve dönüş vakti! 77 ile gönderilecekler

AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve Türk Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışından getirilerek ilimizdeki KYK yurtlarına yerleştirilen vatandaşların 14 günlük karantina sürecindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öte yandan karantina altındaki vatandaşlar ise sürecin çok iyi geçtiğini dile getirdi. 

“ÇALIŞMALAR KURUMLARLA KOORDİNELİ”

Devletin almış olduğu kararlar doğrultusunda yurtdışındaki vatandaşın 14 günlük karantina süreci için ilimizdeki yurtlarda misafir ettiklerini dile getiren AFAD İl Müdürü Kaşkaş, “İlk günden bu yana AFAD Müdürlüğü olarak yerleşiminden odalardaki temizliğe kadar diğer kurum ve kuruluşlarla koordineli olarak çalışmalarımızı yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz. Her yurdumuzda arkadaşlarımız temizlik çalışmalarını titizlikte sürdürüyorlar” şeklinde konuştu.  

“TOPLAM BİN 904 MİSAFİR AĞIRLADIK”

14 günlük karantinaları biten misafirlerin bugün itibariyle başlayarak perşembe gününe kadar 77 ile göndereceklerini söyleyen Kaşkaş, “Göndereceğimiz misafirleri AFAD olarak biz üstlendik. Güzergah olarak araçlarımızı belirledik. Araçlarımızda Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kurallara uyarak misafirlerimizi illerine ulaştıracağız. Hafta sonu ilimize 103 misafir daha geldi ve misafirlerimizi 14 günlük karantina altına almak adına sağlıklı bir şekilde yerlerine yerleştirdik. Son gelen misafirlerimizle birlikte toplamda bin 904 misafirlerimiz var” dedi. 

“BESLENME GRUBUNUN ANA ORTAĞIYIZ”

Türk Kızılay’ı olarak beslenme grubunun ana ortağı olduklarını vurgulayan Türk Kızılay Şube Başkanı Tiryaki, “İlimize gelen misafirlerimizin 14 gün boyunca beslenme ihtiyaçlarını ve ara öğünlerini karşılıyoruz. Toplamda bin 904 misafirimizin temel ihtiyaçları ve ara öğünleri Kızılay tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca misafirlerimizi odalarından çıkamadıkları için çay-kahve gibi ikramlarını da odalarına götürdük. Yol süresince dinlenme tesisleri kapalı olacağından dolayı bu arkadaşlarımıza yolluklarını Türk Kızılay Şubesi olarak hazırlayacağız” diye konuştu. 

“İLK GELDİĞİMİZDE ENDİŞE VARDI”

Gözlem altında tutulmak için Sakarya'daki yurtlara ilk geldikleri zaman endişelerinin olduğunu söyleyen Zeynep Bilgen Sayın, “Herkesin belirli bir yaşam standardı var. Ama geldiğimiz ilk günden bu yana görmüş olduğumuz hizmetlerden dolayı korkularımız azalmaya başladı. Aklımıza gelebilecek ve talep ettiğimiz her şey anında çözülüyor ve bundan dolayı devletimize ve tüm organlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Dünya ve ülke olarak zor bir süreç içerisinden geçiyoruz. Sağlığımız ve sevdiklerimiz için aciliyet olmadığı sürece lütfen dışarıya çıkmayın. Sağlık için evinde kal” ifadelerini kullandı. 

Serkan OK/Şevval GEÇİN 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 11:28
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER