Evleri gezmişlerdi... İşte 400 kişinin test sonucu!

Sakarya'da filyasyon ekiplerinin gerçekleştirdiği antikor testlerinde henüz pozitif vaka ile karşılaşılmadı. Peki bu nasıl yorumlanabilir? 

Evleri gezmişlerdi... İşte 400 kişinin test sonucu!

sakaryayenihaber.com - Kaan GÜMÜŞEL
Sağlık Bakanlığı, 81 ilde TÜİK'in (Türkiye İstatistik Kurumu) belirlediği sınırlı sayıda konutlarda antikor testi yapmaya başladı. Sakarya'da da yaklaşık 600 kişiye yapılacak olan testlerde; hastalığın ne kadar yayıldığı, kaç kişi de semptom göstermeden atladıldığı belirlenmeye çalışılıyor. 

ANTİKOR ÇIKMADI 
Sakarya Yenihaber'in edindiği bilgiye göre Sakarya'da hafta sonundan bu yana yapılan yaklaşık 400 testte henüz antikor üretmiş yani hastalığı atlatmış birisine rastlanmadı. Bu da hastalığa karşı toplum bağışıklığının henüz yeterli durumda olmadığını gösteriyor. 

BİLİM KURULU ÜYESİ
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, geçtiğimiz günlerde yaptığı değerlendirmede, antikor testleriyle “Acaba ne kadar kişi bu hastalıkla sessiz bir şekilde karşılaştı? Bunu ölçmek istiyoruz. Test sonuçları henüz çıkmadı. Bunlar daha belirleyici olacak” sözleri ile açıklamıştı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 15:41
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Demekki
Demekki - 4 ay Önce

Hastaligi atlatsan bile tekrar yakalanabilirsin.Antikor bunu gosteriyor.tedbirlere harfiyen uyalim maske mesafe el temizligi

SIRADAKİ HABER