Fabrikalar tabloyu alt üst etti: Sakarya'da sayılar fırladı!

Sakarya'da fabrikalarda bir kaç gün içinde 130'dan fazla kişide korona çıkması tabloları alt üst etti

Fabrikalar tabloyu alt üst etti: Sakarya'da sayılar fırladı!

sakaryayenihaber.com-

Sakarya'da korona son 1 haftada adeta fabrikalarda patladı. Bilindiği üzere Yazaki, Talu Tekstil, Federal Mogul fabrikalarında bir kaç günde 130'dan fazla kişide korona çıkmış, 300'den fazla kişi karantinaya alınmıştı. Virüsün fabrikalarda patlaması, şehirdeki korona tablosunu da alt üst etti. Günlük 50'lerde seyreden vaka sayısı bu gelişmelerden sonra yükseldi. Bazı günler 70'in de üzerine çıkan sayıların azalması için ekipler sıkı bir çalışma yürütüyor. Şehirdeki aktif vaka sayısının ise yeniden 1000'in üzerine çıktığı öğrenildi.


FABRİKALARDA NE OLDU?
Sakarya'da son bir haftada fabrikalarda adeta koronavirüs patladı. Vakaların arttığı günlerde ilk haber Akyazı'daki Yazaki Fabrikası'ndan geldi. 700 kişinin çalıştığı fabrikada 70'e yakın işçinin pozitif çıktığı, 100'den fazla kişinin ise karantinaya alındığı belirtildi. Virüsün hızla yayıldığı bir diğer fabrika ise Arifiye'de bulunan Talu Tekstil oldu. Burada da 30'a yakın işçinin testi pozitif çıktı, temaslılarla birlikte yaklaşık 90 kişi karantinaya alındı.


ONLARCA KİŞİ KARANTİNADA
Aynı gün yine Talu Tekstil'in Geyve'deki fabrikasında da 5 personelin pozitif çıktığı bilgisi ulaştı. Son bulaşı ise Sapanca'da bulunan Federal Mogul Fabrikası'nda yaşandı. Alınan bilgiye göre burada da 30'dan fazla işçinin korona testi pozitif çıktı. İşçilerin ailesi ve temaslı olduğu kişilerle birlikte karantinaya alınan kişi sayısının 100'e yaklaştığı öğrenildi. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekipleri virüsün daha fazla kişiye yayılmasını engellemek için fabrika içinde, çevresinde ve işçilerin yaşadığı bölgede çalışma yürütüyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 14:18
banner3
YORUM EKLE