Flaş karar! Sakarya'daki tüm kurumlara HES'le girilecek

Vali Çetin Oktay Kaldırım, kurmaylarıyla bir araya gelerek Sakarya'daki koronavirüs vakalarını ve hastanelerin durumunu masaya yatırdı. Tüm kurumlara girişte HES kodu zorunluluğu ve denetimlerin arttırılması kararları alındı.

Flaş karar! Sakarya'daki tüm kurumlara HES'le girilecek

sakaryayenihaber.com - 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam İstanbul'da düzenlediği toplantının ardından Sakarya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının son 7 günde yüzde 76 oranında arttığını açıkladı. 


Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım da bu sabah kurmayları ve sağlık teşkilatıyla bir araya gelerek salgının Sakarya'daki seyrini masaya yatırdı. 
Toplantıda Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay da hazır bulundu. 

Şehirdeki Kovid-19 vakaları, hasta sayıları, hastanelerdeki durum ve tedbirlerin ele alındığı toplantıda yeni kararlar alındı. 

Valiliğin sosyal medya hesaplarından; "Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın başkanlığında gerçekleştirilen İl Pandemi Değerlendirme Toplantısında, Koronavirüs ile mücadele kapsamında İlimizdeki son durum ve bugüne kadar uygulanan tedbirler ile bundan sonra alınması gereken önlemler ele alındı" açıklaması yapıldı. 

Vali Kaldırım, toplantıda alınan yeni kararları duyurdu. 

Kararlar şu şekilde: 

Tüm kamu kurumlarına girişte HES kodu zorunluluğu getirildi. 

İl genelinde denetimler iki katına çıkartılacak. 

Fabrika ve işletmelerde molalara dönük özel önlem alınacak 

HES KODU NASIL ALINIR?

haberini okumak için tıklayınız 


Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 12:22
banner3
YORUM EKLE