Gar Meydanı'nda yaka paça gözaltı! İşte o anlar

Adapazarı ilçesinde maskesiz sokağa çıkan ve kimlik kontrolleri esnasında polise mukavemet gösteren iki kişi ile ekipler arasında çıkan arbede sırasında biber gazı sıkılarak etkisiz hale getirilen şahıslar, polis tarafından yere yatırılıp ters kelepçe takılarak gözaltına alındı.

Gar Meydanı'nda yaka paça gözaltı! İşte o anlar

Olay, Adapazarı ilçesi Semerciler Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi Gar Meydanı mevkinde sabah saatlerinde meydana geldi. Geçtiğimiz günlerde alınan karar ile Sakarya ilinde maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmıştı. Bu karara uymayan iki vatandaş ise maskesiz şekilde sokağa çıktı. Kişileri gören polis ekipleri, yasağa uymayan vatandaşların kimliklerini kontrol etmek isteyince polis ve şahıslar arasında arbede yaşandı.

Biber gazı sıkılıp, ters kelepçe takılarak karakola götürüldüler
Kimliklerini vermemekte direnen vatandaşlar ile polis ekipleri arasında çıkan tartışma kısa sürede büyüdü. Vatandaşların duruma tepki göstererek kendilerinden kimlik isteyen polis ekiplerine mukavemet uygulamaları sonrasında Gar Meydanı üzerinde hazır bulunan çevik kuvvet ekipleri olay yerine geldi. Arbede esnasında polis ekipleri kendilerine direnen şahıslara öncesinde biber gazı sıktı ve daha sonrasında ise ters kelepçe takarak etkisiz hale getirdi. İfadeleri alınmak üzere Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğine götürülen iki şahsa, ‘Görevi Yaptırmamak İçin Direnme Suçu’ ve maske kullanmanın zorunlu olduğu yerlerde maske takmayarak yasağı ihlalden gerekli idari ve adli işlemlerin uygulandığı öğrenildi. Karakoldaki işlemleri tamamlanan iki şahıs daha sonrasında ise serbest bırakıldı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 18:17
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 9 ay Önce

Polis maske kullaniyor hayırdır sizi ne rahatsız etti ?

Kenan imirzalioğlu
Kenan imirzalioğlu - 9 ay Önce

Polis te maske var mı ki

İmparator
İmparator - 9 ay Önce

Basın bunlara sopayı polis jandarma olmasa siz evinizde uyuyamazsınız

Akyazili
Akyazili - 9 ay Önce

Sahislarda yokta sanki poliste var maske

Kuyucu
Kuyucu - 9 ay Önce

Size ne lan polisin maskesinden hayirdir

Feyzo
Feyzo - 9 ay Önce

Kendileri kaşınmış