Görüntüler Çark Caddesi ve Dar Sokak'tan...

Sakarya'da vaka sayılarında ciddi artış olmasına rağmen, şehir merkezinde akşam saatlerinde yoğunluk yaşandı.

Görüntüler Çark Caddesi ve Dar Sokak'tan...

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Tüm ülke genelinde olduğu gibi, ilimizde de vaka sayılarında artış sürüyor. Vaka sayılarının artış göstermesi sonucu bazı kısıtlamalar geri getirildi. Dün kabine toplantısının ardından alınan kararlar açıklandı. 

ALINAN YASAKLAR

Açıklamaya göre, "Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları saat 10.00- ­20.00 dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.Tüm illerde  65 yaş ve üzeri kişiler gün içerisinde 10.00-13.00 saatlerinde 1 Ocak 2001 ve sonrasında doğan 20 yaş altı bireyler ise gün içerisinde 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabilecek. AVM’ler, marketler, restoranlar, berber ve kuaförler gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak. Sinemalar sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek. Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek." gibi tedbir kararları alındı.

KALABALIK

Sakarya'da yasakların başlamasına sayılı günler kala şehrin en işlek noktalarında yine kalabalık bir insan yoğunluğu oluştu. Akşam saatlerinde Çark Caddesi ve Dar Sokak gibi şehrin en işlek yerlerinde vatandaşlar yine kalabalık bir görüntü oluşturdu. Günlük vaka sayısınının 1500'lere dayandığı ilimizde, bazı vatandaşların salgını umursamaması "pes artık" dedirtti.


Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 15:38
banner3
YORUM EKLE