Hasan Çolak hocanın korona testi pozitif çıktı

Orhan Cami'nin emekli müezzinlerinden Hasan Çolak'ın rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede Kovid-19 test sonuçlarının pozitif çıktığı öğrenildi.

Hasan Çolak hocanın korona testi pozitif çıktı

sakaryayenihaber.com

Sakarya'nın tanınmış hocalarından biri olan emekli Orhan Cami müezzini Hasan Çolak, bir süre önce rahatsızlanınca Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Çolak'ın hastanede yapılan Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı belirtildi.

Yaşayan Nasreddin Hoca olarak da bilinen Hasan Çolak'ın yaşadığı bu süreçle ilgili açıklamalarda bulunan yazar Fahri Tuna yaptığı açıklamada, "Hâfız hasan çolak'tan güzel haber var: mide bulantısı ve kabızlık gibi basit iki sebepten geçen cuma hastaneye muayene olmaya giden çolak hoca'nın, doktorların 'hazır gelmişken ona da bir bakalım' deyip yaptığı koronavirüs testi pozitif çıkınca bir haftadır normal serviste tedbiren tutulduğu biliniyordu. öte yandan beş gündür telefonu, çalmasına rağmen açmayan hasan hoca, biz sevenlerini endişelendirmişti. az önce hastane içinden alabildiğimiz bilgiye göre, hâfız hasan çolak'ın durumu oldukça iyi. ateş ve solunum problemi bulunmuyor. hatta hemşirelerle şakalaşıp şarkılar bile söylüyormuş zaman zaman. 74 yaşında olup az da olsa kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süre daha hastanede tutulmaktaymış. arayıp çaldırdığımızda ise telefonuna bakıp hiç ama hiç kimseye açmamayı tercih ediyormuş. uzun lafın kısası; hâfız hasan çolak gayet iyi durumda dostlar. üç beş gün sonra taburcu olup evine dönebilme ihtimali yüksek" dedi.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ FINDIK.
ALİ FINDIK. - 7 ay Önce

EVET. SAĞLIKLI HUZURLU MUTLU BEREKETLİ ÖMÜRLERİNİZ DAİM OLSUN.

Ali Asilhan
Ali Asilhan - 7 ay Önce

Saygideger hocama Allahtan acil sifa diliyorum .

Ahmet Özoruç
Ahmet Özoruç - 7 ay Önce

Hocam çok geçmiş olsun rabbim acil şifalar versin inşAllah seni seviyoruz

SIRADAKİ HABER