Hastanede korona şoku! Doktorların testi pozitif...

Serdivan'da bulunan Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'nde bazı doktor ve sağlık çalışanlarının korona testi pozitif çıktı.

Hastanede korona şoku! Doktorların testi pozitif...

sakaryayenihaber.com -

Edinilen bilgilere göre, Serdivan ilçesinde faaliyet gösteren Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'nde bazı doktor ve sağlık çalışanları semptom göstermeleri üzerine korona testi yaptırdı. Yapılan testlerde semptom gösteren sağlıkçıların test sonucu pozitif çıktı. Zaman geçtikçe hastanedeki vaka sayısı daha da arttı.

KARANTİNA

Korona testi pozitif çıkan sağlıkçılar evlerinde karantina altına alındı. Hastanede vaka sayısının daha da artabileceği belirtilirken, pozitif vakalarla temaslı olan kişilerden de evlerinde kendilerini izole etmeleri istendi.

TEMAS

Doktorların ve çalışanların görev yaptıkları sürelerde maske ve mesafe kurallarına dikkat ettikleri belirtildi. Tedavi olmak için hastaneye gelen hastalara paniğe kapılmamaları gerektiği ve her ihtimale karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

PERSONEL SIKINTISI

Hastanede pozitif vakaların çıkması ile birlikte doktor ve personel sıkıntısı yaşanırken, önümüzdeki günlerde nasıl bir önlem alınacağı da merak konusu oldu.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 14:25
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsimsiz
İsimsiz - 3 ay Önce

Toyota Hastanesi civarında oturuyorum kesinlikle hastane çalışanları sosyal mesafe kurallarına uymadılar bütün gün sitemizin etrafında maskesiz mesafesiz ve ellerinde sigara ile dolaştılar ayrıca sitemizin etrafına atılan maske ve benzeri şeyleri Serdivan belediyesine bildirmemize rağmenbir sonuca ulaşamadık

Kenan Aydın
Kenan Aydın - 3 ay Önce

Hastane çevresinde sokaklarda gerekli hijyenin sağlanması için Serdivan belediyesinin ilgi göstermesini istiyoruz limonlu sokak sakinleri adına..

Şinasi
Şinasi - 3 ay Önce

Hastaneye gelen hasta ve yakınları dip dibe durmayı bir hasta yanına 3-5 kişi gelmeyi becerebiliyorsunuz çalışanlara nefes alacak yer bırakmıyorsunuz diplerine yanaşıyorsunuz mesafe konusu sadece çalışanların değil tüm insanlığın uygulaması gereken bir şey orada ki çalışanlarda hasta ve yakınlarının bilinçsizce karantinada kalması gerekip oraya muayene gelen kişilere bakmak lazım uzaktan davulun sesi hoş geliyor bir hafta ya da bir iki gün o çalışanların yerinde yerinde çalışın bakalım siz ne yapabileceksiniz